POPULARITY
Barbara Nowacka o zakazie telefonów w szkołach, o pracach domowych, o zmianach od 1 września, o podwyżkach dla nauczycieli, reformie edukacji i lekcjach historii
Welcome to the New Year - Witamy w Nowym Roku How was your New Years Party - Jak minęła impreza noworoczna Everything was good - Wszystko było dobrze How was you New Years party? - Jak ci minęło przyjęcie noworoczne? I was at home with my son because you had a party - Byłem w domu z moim synem, ponieważ miałeś imprezę New Years Resolutions - Postanowienia noworoczne What are your New Years Resolutions? - Jakie są twoje postanowienia noworoczne? for me I always have a book that I write a list of goals that I want to do for the year - dla mnie zawsze mam książkę, w której piszę listę celów, które chcę zrobić na ten rok What is your goal No.1? - Jaki jest twój cel nr 1? Read 50 Books - Przeczytaj 50 książek No.2 to do 26 online courses - Nr 2 na 26 kursów online To do something like Polish online? - zrobić coś takiego jak polski online? No something interesting - Nic ciekawego Something that gives me energy and not take it - Coś, co daje mi energię i jej nie biorę No. 3 I don't know. I do not have my list with me - Nr 3 nie wiem. Nie mam przy sobie mojej listy Go to another country that I have never been to - Idź do innego kraju, w którym nigdy nie byłem Cook 5 new dishes - Gotuj 5 nowych potraw and you Kamila, what is your New Years Resolutions? - a wy Kamila, jakie są wasze postanowienia noworoczne? My plan for the new year is less work / more rest - Mój plan na nowy rok to mniej pracy / więcej odpoczynku To do more sport especially Yoga - Uprawiać więcej sportu, zwłaszcza jogę I plan to do a Yoga course for being a Yoga instructor - Planuję zrobić kurs jogi jako instruktor jogi More walking - Więcej chodzenia More time in Nature - Więcej czasu w naturze The most important plan - Najważniejszy plan What are our students plans for the new year? - Jakie są plany naszych studentów na nowy rok? Maybe less TV - Może mniej telewizji Maybe less work - Może mniej pracy Maybe to relax more - Może bardziej zrelaksować się Maybe more sport - Może więcej sportu Maybe less fast food - Może mniej fast foodów Earn more money - Zarób więcej pieniędzy Don't smoke cigarettes - Nie pal papierosów or don't drink alcohol - lub nie pij alkoholu or don't drink coffee - lub nie pij kawy or don't take drugs - lub nie bierz narkotyków So write what are your plans for the new year - Napisz więc, jakie masz plany na nowy rok
· Dołącz do grona Patronów tego podcastu na http://www.patronite.pl/maopowiedziane · Posłuchaj dalszej części odcinka na kanale Mao Powiedziane Plus na Spotify: https://open.spotify.com/show/0ySk7ZCQPHXRGLeC7IaZkj?si=ciUq8dgETyi4Hw4Zmkl5Ug · Kup książkę „Chiny jednego dziecka” na stronie Empik:https://www.empik.com/chiny-jednego-dziecka-sochon-piotr-truszczynska-weronika-urban-nadia,p1666533204,ksiazka-pCo właściwie planują dziś Chińczycy? Najnowszy plan pięcioletni pokazuje, jak dużą rolę odgrywa niezależność technologiczna i rozwój kluczowych branż. Jak jednak działają takie plany w praktyce? Czym różnią się od klasycznej gospodarki planowej?Jak zmieniało się chińskie planowanie od czasów Mao do dziś? I dlaczego, mimo reform rynkowych, nigdy nie zostało porzucone? W dzisiejszym odcinku przyglądamy się logice planów pięcioletnich i temu, jak państwo, rynek i lokalne władze wspólnie kształtują rozwój chińskiej gospodarki. · Napisz do nas: kontakt@maopowiedziane.pl · Jak połączyć konto na Patronite ze Spotify https://patronite.pl/post/71266/polacz-konto-na-patronite-ze-spotify· Dołącz do naszego Discorda (dla Patronów) https://patronite.pl/post/59230/jak-dolaczyc-do-naszego-discorda· Postaw nam kawę na http://buycoffee.to/maopowiedziane· Instagram: http://instagram.com/maopowiedziane· Instagram Nadii: http://instagram.com/nadia.urbanInstagram Weroniki: http://instagram.com/wtruszczynska
Chiny opublikowały swój nowy plan 5-letni. Co to za dokument? Jakie jest jego znaczenie? Jaki jest plan Chińczyków? Jak ma wyglądać chińska gospodarka i państwo? Na te i inne pytania odpowiadają wicedyrektor OSW Jakub Jakóbowski oraz Paulina Uznańska i Maciej Kalwasiński z Zespołu Chińskiego.
Randomowy odcinek na randomowe tematy – od pogrzebów po targi książki w Krakowie. Czy dożyję jesieni? Kto dostanie moje organy? I czy macie kontakt do prezesa klocków Lego? Chciałabym zaprojektować zestaw Chasing Paris.
“Organizacja siebie” (“organising yourself”) is the tiny Polish phrase you'll repeat until your calendar thanks you. First you hear it at full speed, then slowed down so you can nail the sneaky “cj” and the soft “siebie.” We drop it into three productivity-ready sentences: – “Potrzebuję lepszej organizacji siebie.” (I need better self-organisation.) – “Planuję dzień z rana.” (I plan my day first thing in the morning.) – “Mój kalendarz jest moim najlepszym przyjacielem.” (My calendar is my best friend.) Repeat-along track included—perfect while you colour-code your to-do list or batch-cook for the week. Challenge: post a screenshot of your newly-labelled Polish planner with hashtag #organizacjasiebie and we'll repost the tidiest one.
Jak w Waszyngtonie postrzegana jest dziś Polska, Ukraina i Rosja? Jakie nastroje panują w amerykańskich elitach politycznych wobec wojny na Ukrainie i przyszłości Europy Środkowo-Wschodniej? Czy dotychczasowa linia polskiej polityki zagranicznej, oparta na silnym „kotwiczeniu” w USA, jest w długim okresie racjonalna w świecie narastającej rywalizacji mocarstw i zmiany priorytetów Waszyngtonu? Gdzie kończy się ideologiczna wspólnota, a zaczyna twarda realpolitik, gra interesów i próby rozbijania europejskiej jedności? Czy amerykańska prawica jest w stanie zaoferować prawicy w Europie realne wsparcie wykraczające poza deklaracje i retorykę?
Wykład dr inż. Wandy Krupy w ramach konferencji "Zwierzęta w kulturze wsi - między tradycją, symbolem a opowieścią” realizowanej w ramach grantu „KPO dla Kultury”, sfinansowanego przez Unię Europejską NextGenerationEU [24 października 2025 r.]Konieczność zapewniania zwierzętom wysokiego poziomu dobrostanu często traktowana jest jako dodatkowy koszt, który obniża zyski hodowcy. Standardowo więc w utrzymaniu zwierząt stosuje się minimalne wymagania wynikające z obowiązujących przepisów. Jednak zarówno badania naukowe, jak i praktyka pokazują, że zapewnianie zwierzętom warunków życia, które zaspokajają w optymalny sposób ich potrzeby, przynosi wymierne korzyści. Zwierzęta, którym zapewniono wysoki poziom dobrostanu charakteryzują się lepszym zdrowiem, prawidłowym zachowaniem i korzystniejszymi wskaźnikami produkcyjnymi. Planując poprawę warunków życia zwierząt powinno się jednak oceniać ich przydatność z perspektywy potrzeb gatunkowych (zarówno fizjologicznych, jak i behawioralnych) zwierząt a nie ludzi.dr inż. Wanda Krupa - adiunkt w Katedrze Etologii Zwierząt i Łowiectwa (Zakładzie Behawioru i Dobrostanu Zwierząt), Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie, specjalność: etologia zwierząt. Główne obszary zainteresowań: reaktywność behawioralna i fizjologiczna różnych gatunków zwierząt, możliwości poprawy poziomu dobrostanu zwierząt towarzyszących i użytkowych, interakcje człowiek-zwierzę, prawna ochrona zwierząt.Jeśli chcesz wspierać Wszechnicę w dalszym tworzeniu treści, organizowaniu kolejnych #rozmówWszechnicy, możesz:1. Zostać Patronem Wszechnicy FWW w serwisie https://patronite.pl/wszechnicafwwPrzez portal Patronite możesz wesprzeć tworzenie cyklu #rozmowyWszechnicy nie tylko dobrym słowem, ale i finansowo. Będąc Patronką/Patronem wpłacasz regularne, comiesięczne kwoty na konto Wszechnicy, a my dzięki Twojemu wsparciu możemy dalej rozwijać naszą działalność. W ramach podziękowania mamy dla Was drobne nagrody.2. Możesz wspierać nas, robiąc zakupy za pomocą serwisu Fanimani.pl - https://tiny.pl/wkwpkJeżeli robisz zakupy w internecie, możesz nas bezpłatnie wspierać. Z każdego Twojego zakupu średnio 2,5% jego wartości trafi do Wszechnicy, jeśli zaczniesz korzystać z serwisu FaniMani.pl Ty nic nie dopłacasz!3. Możesz przekazać nam darowiznę na cele statutowe tradycyjnym przelewemDarowizny dla Fundacji Wspomagania Wsi można przekazywać na konto nr:33 1600 1462 1808 7033 4000 0001Fundacja Wspomagania WsiZnajdź nas: https://www.youtube.com/c/WszechnicaFWW/https://www.facebook.com/WszechnicaFWW1/https://anchor.fm/wszechnicaorgpl---historiahttps://anchor.fm/wszechnica-fww-naukahttps://wszechnica.org.pl/#nextgenerationeu #kpodlakultury #zwierzęta #kultura #dziedzictwo #wieś #polskawieś #przyroda #KPOdlakultury #KPO #kulturaludowa #dobrostan #etyka
Planując wyjazdy, coraz częściej stawiamy na siebie. Nie chcemy czekać na innych lub uzależniać od bliskich wyboru kierunku. Podróże solo z roku na rok stają się rosnącym segmentem turystyki, który pozwala nam nie tylko odwiedzić wymarzone miejsca, ale przede wszystkim otworzyć się na inny rodzaj doświadczeń i… siebie. Pytanie tylko – jak się do tego zabrać? O tym, co dają nam wyjazdy w pojedynkę, gdzie warto udać się na pierwszy tego typu wypad, co spakować i jak zadbać o bezpieczeństwo, mówią nam Anna Małysa, znana również jako Anka Śmietanka, i Dominika Dodo Knitter, które na swoim koncie mają niejeden samotny wyjazd. Autorka: Natalia Żelazowska Artykuł przeczytasz pod linkiem: https://www.vogue.pl/a/podroze-solo-to-nowy-popularny-trend-w-turystyce
Chciałbym, żeby nasza działalność w jakiś sposób znalazła przełożenie na to, jak pomagamy planecie. Marnowanie żywności jest czymś, co absolutnie nie powinno mieć miejsca – mówi w rozmowie z INNPoland.pl Roman Pokorski, dyrektor DANONE Planning Center Katowice.'Materiał reklamowy na zlecenie grupy spółek DANONE
W co się ubrać na rower na 30 km wie każdy patrząc teraz na termometr. Jednak proste zadanie bardzo się komplikuje kiedy lądujemy z rowerem w górach, na obcym terenie. Albo mamy do przejechania na zawodach 270 km albo 5000 metrów przewyższenia Ja w swojej kolarskiej „karierze” zaliczyłem wszystkie możliwe wtopy przez które byłem na granicy hipotermii przez chłód i deszcz. Na ich kanwie odważyłem się przygotować kompletny poradnik by być odrobinę mądrzejszym ode mnie. Na początek małe zastrzeżenie. Proszę zapomnieć o tym, że zajmuje się sprzedażą odzieży. Każdy ma prawo wyboru swojej ulubionej marki ciuchów. Ważne tylko, aby nie brać w trasę rzeczy najtańszych i/lub przeznaczonych do innych dyscyplin. Z naturalnych tkanim można wybrać sobie odzież z domieszką merino, ale broń Cię święty Tadeuszu, patronie kolarzy ubierać cokolwiek co ma bawełnę. Ciuchowy natualizm skończy się albo potwornymi otarciami, albo mega wychłodzeniem. Najgorsze moim zdaniem są trasy górskie. Niekiedy nawet 60 km wymaga zabrania że sobą czegoś więcej niż tylko koszulka, albo ewentualnie potówka z koszulką i bluzą. Na starcie może być 15 st i hiszpańskie słońce. Tak, bo w górach i na każdej dłuższej trasie pogoda może się zmienić. To naturalne. Po drugie sprawdzasz prognozy zazwyczaj w miejscu startu, a nie po punktach trasy. Po przejechaniu 30 km możesz najechać na burzę. Jak ja debil w Alpach. Myslałem, że zdążę, myślałem, że nie muszę zabierać że sobą nogawek i grubszej kurtki. W końcu na dole było 28 stopni. No tak, ale na 2000 metrów było już 9 i nawiedziła nas potworna ulewa. W tych warunkach wszystko przemaka. Jednak lepiej mieć że sobą cokolwiek ciepłego i na wszelki wypadek spakować to nawet w worek na śmieci przed włożeniem do kieszeni lub zasobnika. Wówczas nie będziesz musiał na dół wracać stopem jak ja przed rokiem. Zgubiła mnie głupota, nieznajomość alp i letnia rutyna. Przecież jest taki upał! Z kolei we Francji nie miałem że sobą listy kontrolnej. Dokładnie tej. Wydawało mi się, że zabrałem wszystko. Rękawki, nogawki, komin na zjazd, czapka, potówka, koszulka, bluza z merino. Zabrało najważniejszego. Nieprzemakalnej kurtki i worków. O ile deszcz na podjeździe nie przeszkadzał, to na szczycie w otoczeniu śniegu trzeba było się ratować wszystkim co możliwe. Najwazniejsze to się nie zatrzymywać na więcej niż 2 minuty i nie doprowadzić po wspinaczce do wychłodzenia. Inaczej totalna kaplica. W razie takiej sytuacji na podjedzie zdejmij z siebie co się da i schować by nie przemokło. Na szczycie szukaj worków na śmieci, suchej tektury, gazet. Wepchnij to w buty, pod koszulkę, bluzę. Zwłaszcza jeśli w peerrspektywie tego zjazdu jest ocieplenie na niższych wysokościach. W takich warunkach też zdejmij na podjeździe i zjeździe okulary i odłóż je do kieszeni, w kask lub zahacz o tył kołnierza. Najważniejsza jest w takich chwilach widzialność. Możesz też pomyśleć o zjeżdżaniu w dolnym chwycie. Wówczas ciało sie mniej wychładza. Pamiętaj też, żeby czasami na zjeździe dokręcać pedałami. Choćby z minimalną siłą. Tym sposobem może być odrobinę cieplej. Trzeba jednak pamiętać, że na trasie mogą wydarzyć się dwie rzeczy. Natrafiasz na stromy podjazd, który wymusza na Tobie bardzo intensywne kręcenie z niską prędkością. Wtedy nawet przy 10 stopniach bluza to będzie za dużo. Dlatego nim zaczniesz wspinaczkę wypadałoby zrzucić bluzę i wpakować ją do kieszonki. Będzie lepszy komfort i przede wszystkim nie zapocisz jej. Podkoszulka kolarska pomoże z kolei oszczędzić nieco koszulkę. Tak samo jak czapeczka z daszkiem. W górach ogranicza zalewanie oczu potem odprowadzając go poza czoło, pozwala oszczędzić wnętrze kasku i paski, a na zjeździe wpada nam w kask mniej robactwa. Na szczycie góry z 10 kresek może pozostać 5. Do tego okaże się, że cholernie mocno wieje. Dlatego warto się zatrzymać, ale na bardzo krótką chwilę a nastepnie wyciągnąć z kieszeni bluzę oraz natychmiast rozpocząć zjazd. Im dłuższy, tym trudniejszy pod względem komfortu cieplnego. Stąd warto mieć na sobie potówkę, założoną pod szelkami od spodenek i koszulką. Ona przez cały czas chroni przed podwiewaniem. Uszczelnia nas. Tak samo jak dobrze dopasowana bluza z mankietami i wydłużonym kołnierzem. Jednak po 5 kilometrach zjazdu bez pedałowania, kiedy bardzo spada nasze tętno, może się okazać, że to wszystko za mało. I wtedy jeszcze trzeba wrzucić na siebie kurteczkę ratunkową – to jakby ubrac się w folię NRC. Wielu producentów na w swojej ofercie coś takiego. To jest grubości worka na śmieci, mimo, że jest materiałem oddychającym. Jednokierunkowym. Zakładasz to na siebie jak męską antykoncepcję i stajesz się szczelna/szczelny. Wiatr i woda nie jest Ci straszna przez około 2 godziny. Możńa to też w cieplejsze dni ubrać bezpośrednio na koszulkę i zastąpi rękawki kolarskie chroniąc przed chłodem takze korpus. Zatem w górach – minimum dodatkowa jedna warstwa, którą zdejmujesz przed podjazdami i zakładasz na zjazdach. Jesli jedziesz z kimś doświadczonym zapytaj co zabiera do ubrania. Nie patrz na prognozy lokalne, tylko sprawdzaj też warunki na danych szczytach. Patrz na trasy przez pryzmat zjazdów. Ile będą miały kilometrów. Zawsze zakładaj, że spotka Cię deszcz. Nawet w Hiszpanii, nawet w szczycie lata. Włącz też alerty pogodowe na telefonie. Długie trasy po płaskim w porównaniu z górami są łatwiejsze do ogarnięcia. Jednak, jesli jest to np. jak tu 260 km to musisz pamiętać o tym, że nawet jeśli początkowo jest ciepło to pod koniec, wieczorem bedzie 5 st. chłodniej. Będziesz zmęczony(a). Wówczas ciało inaczej odbiera otoczenie. Stąd rękawki i cieniutka kurteczka zjazdowa to minimum jakie musisz mieć. To nie zajmuje wiele miejsca. Taki zestaw jest mniejszy, niż np. bluza. Lepiej mieć więcej cieńszych warstw niż np. tylko wielgachną kurtkę którą bardzo cięzko upchać. Planując dalszą wyprawę nigdy nie decyduj się na nowe buty albo spodenki. To mają być Twoje najlepsze rzeczy, ale już sprawdzone. Nie ma nic gorszego niż obtarty tyłek na 50 kilometrze, albo buty, które są jeszcze nierozbite. Jadąc gdzieś dalej dobrze zabrać rękawiczki, bo zawsze to dodatkowa amortyzacja. Tym bardziej jeśli nie masz wypracowanej jazdy że zgiętymi łokciami. Mając w kołach wiele kilometrów nie trudno o porażenie nerwu pośrodkowego naszych dłoni przez który jazda będzie bardzo bardzo bolesna. Wracając do gaci – nie słuchaj opinii ludzi, którzy wklepują we wkładkę kremy czy balsamy. One zapychają miniaturowe pory przez co spodenki nie oddychają w okolicach intymnych. Wszystko się zaparza, kumulują się bakterie oraz wilgoć. Jeśli smarować to wydepilowaną skórę, a nie ubrania. Wilgoć też kumuluje się w obuwiu. Postoje waro wykorzystać na zdjęcie butów. Przy tej okazji można porozciągać tylne pasmo robiąc kilka głębokich skłonów. Możesz też zdjąc kask i ewentualnie czapeczkę. Niech to przeschnie. W srogie upały mozna kask przemyć w zlewie. Tak samo czapkę. Chłodzi i usuwa bakterie powodujące nieprzyjemny zapach. Na koniec do tego mój zarzluchowy podział garderoby w oparciu subiektywne przedziały temperaturowe. -3 – +8 stopni: Długie spodnie, długa potówka, bluza, długie rękawiczki, komin, kurtka, ciepła czapka. Na podjazdach i ostrych akcentach kurtka i komin do kieszeni +8 – 12 stopni: Krótkie spodenki, nogawki, długa potówka, koszulka, bluza, komin, ciepła czapka. Na podjazdach kurtka do kieszonki koszulki. Na długiej trasie cienka kurteczka. +12 – 15 stopni: Krótkie spodenki, potówka, koszulka, bluza, z wykłada czapka, zwykłe rękawiczki. Na podjazdach bluza do kieszonki. Na długiej trasie cienka kurteczka. 15 – 18 stopni. Cały na krótko, plus bluza. Na długiej trasie cienka kurteczka. •⁃18 – 20 stopni. Cały na krótko, awaryjnie na trasę rękawki. W góry cienka kurteczka zjazdowa. W bardzo wysokie góry przy całodniowym wysiłku – Alpy, Tatry – warto awaryjnie mieć jeszcze jedną warstwę. Mam nadzieje, że to wideo jest kompletne. Mam też nadzieję, że nie zawarłem tutaj zbyt dużo autopromocji. Pamiętajcie, że gusta i sympatie odzieżowe bywają odmienne. Tak samo jak odporność na warunki atmosferyczne. Ja jestem największym zmarzluchem w okolicy i na krótko przy 17 kreskach potrafię trząść się z zimna. Im chudszy, tym mniej odporny. Dla najbardziej odpornych na mnie – polecam linki w opisie, w tym do mojego sklepu oraz instagrama.
Decyzja zapadła już pierwszego dnia wojny, żona z dziećmi wyjeżdżają do Polski, mąż idzie do wojska, żeby walczyć za Ukrainę. I tak żyją od trzech lat. W czasie nielicznych spotkań, gdy mąż ma krótki urlop, starają się żyć normalnie. Planują wycieczki, spacery, wspólnie spędzany czas. Ale to zaledwie kilka dni w roku. Potem on wraca walczyć na wschodzie Ukrainy, ona pracuje i wychowuje dwoje nastoletnich dzieci. Poza tym, żyją - jak mówią - przez telefon i mają poczucie, że ktoś zabrał im i nadal zabiera kolejne lata wspólnego życia.
W rozmowie z Łukaszem Jankowskim Zastępca Prokuratora Generalnego Michał Ostrowski mówi o prowadzonym śledztwie dotyczącym zamachu stanu przeprowadzanego przez zorganizowaną grupę przestępczą.
KURS "POKONAJ NIEDOCZAS": https://sklep.andrzejtucholski.pl/ Pamiętaj, że planując coś dla siebie, tak naprawdę planujesz dla osoby, którą bardzo lubisz. Nie musisz na nic zasługiwać, ani na nic "zapracowywać". Po prostu może być dobrze. I jak się za to człowiek zabiera? Przekonajmy się! Cześć! Mam na imię Andrzej. Jestem psychologiem biznesu pomagającym zadbać o siebie i innych w późnym kapitalizmie. Podpowiadam, jak lepiej radzić sobie z trudną codziennością oraz żyć i pracować w zgodzie z własnymi wartościami i bez wypalenia. Stworzyłem koncepcję osoby wysokosprawczej. O tym wszystkim nagrywam (ten!) podcast, wysyłam popularny newsletter, wrzucam rolki na insta i tiktoka, piszę książki oraz szkolę w firmach. Cztery razy zaproszono mnie na TEDx. W drugim życiu jestem autorem fabularnym: piszę powieści oraz scenariusze. Piję stanowczo za dużo kawy. --- Wszystkie linki znajdziesz tutaj: https://andrzejtucholski.pl/ (Piosenka w intro to "Amsterdam" by lately lui.)
O odchudzaniu zrobiłem z 20 odcinków i co roku w styczniu mam kilkadziesiąt pytań (serio kilkadziesiąt) o to jak schudłem. Albo jak nie tyję. Albo CO TO ZA APPKA? Dziś wytłumaczę to w mniej niż 5 minut bez okrągłych słówek i klepania po głowie. Film zawiera liczne uproszczenia i skróty myślowe. W razie wątpliwości rób po swojemu albo nie rób nic. Jednak na start 8 moich ulubionych powiedzonek A skąd wiesz, że na rowerze spaliłeś 743 a nie 731 kcal i dwie łyżki puree ma 123 cal a nie 150. Bo lepiej się pomylić o 40 kcal niż nie liczyć nic. „Jedz, taki blady jesteś”. Bo za bladość skóry odpowiada wyłącznie jedzenie. To nie jest zdrowe Tak, ludzie umierają od odchudzania, a nie cukrzycy i cholesterolu. Wyszedł bez śniadania Tak, dokładnie tak samo mówili ludzie schodzący z drzewa idąc na polowanie. Nie ma jajecznicy, nie poluję. Będzie efekt yoyo Ciekawe skąd się weźmie? Może dieta i sport się skończy. Wbijasz ludziom do głowy anoreksję i zaburzenia odżywiania. Tak, bo autokontrola i zmiana nawyków jest zła. Ludzie umierają od liczenia kcal i ruchu. Lepszy wylew niedokrwienny. Odchudzanie powoduje utratę mocy. Masz rację. Lepiej być grubym. Najgrubsi są najszybsi. Planuje od powrotu z wakacji. A ja planuję na starość być bogatym. Człowiek jest przeznaczony do ruchu, biegania w celu zdobywania żarcia. Tyjesz, bo siedzisz, bo masz samochód i nie musisz walczyć o nieprzetworzony pokarm w puszczy. Jedzenia masz aż nadto i tracisz nad nim kontrolę. Ludzie jedzą więcej niż powinni przez brak edukacji, wychowanie, tradycję. Sport to dodatek do zmiany sposobu odżywiania. Nie schudniesz od samego roweru czy 20 minut biegania dziennie. Za tycie może odpowiadać depresja, alkoholizm, cukrzyca, inulinooporność oraz przyjmowane leki. Jeśli to co opisuję poniżej nie zadziała, to znaczy, że musisz iść do lekarza. Albo robisz coś źle, albo przekombinowujesz. Wszystkie diety możesz włożyć sobie głęboko między bajki. Weź tam od razu dorzuć postanowienia noworoczne. Tak samo jak tak zwane „planowanie”. Planuję chodzić na rower 3 razy w tygodniu. Planuję zamówić pudełka do domu. Planuję iść do lekarza. Planować to sobie możesz urlop w wakacje a nie zerwanie z patologicznym żarciem. Jeśli jesteś zdrowy to absolutnie wszystko zawiera się w bilansie energetycznym. Przykład: Wiodę aktywny tryb życia. Mam 78 kg, 184 cm i 38 lat. Potrzebuję 2700 kcal dziennie.W dni treningowe mój bilans to 2700 + ilośc aktywnych kcal netto, np 700 z godzinnego trenażera = 3400 kcal.Tak, wiem, wiele osób jest w szoku, ale im jesteś chudszy, im większą masz wydolność tym mniej palisz podczas aktywności. Dlatego mnóstwo osób mimo sportu nie chudnie, albo wręcz tyje, bo jedna paczka chrupek zeruje deficyt kalorii wypracowany na treningu. Nie schudniesz bez liczenia kcal. Nigdy. Bez liczenia kalorii, choćby tylko w głowie, będziesz zawsze mieć tendencje do tycia. Bez względu na ilość km na rowerze, biegania, basenów i magicznych diet, które zawsze się kiedyś kończą. Każda dieta, bez względu na nazwę jest skuteczna, dopóki wywołuje ona ujemny bilans energetyczny. Przez cały rok liczę kcal w głowie. Muszę tak robić, bo jestem uzależniony od cukru i fastfoodów. Najchętniej codziennie żarłbym czekoladę, chrupki i frytki. Nie robię tego, bo liczę kcal. Jednocześnie jem wszystko co złe, ale od wielkiego dzwona. Najskuteczniejszym sposobem moim zdaniem jest prowadzenie dziennika żywieniowego bez żadnych magicznych diet. Możesz robić to na kartce, albo mieć aplikację typu Fitatu albo MyFitnessPal. Też żałuję, że nikt mi nie płaci za ich reklamowanie. Celowo wykupuję premium, żeby korzystać, bo żal mi wydawać pieniądze na coś czego bym nie używał.Aplikacja ma uprawnienia do śledzenia kroków, aktywności sportowych, masy ciała z opcjonalnej wagi, która współpracuje z telefonem. Smart waga kosztuje 200 zł Prowadzenie dziennika otwiera oczy. Nagle się dowiadujesz w czym ile jest kcal. Jeśli jesteś leniwą kutwą to nie będziesz skanować i wprowadzać pokarmów. Jeśli masz słomiany zapał to będziesz to robić przez tydzień. Jeśli masz w sobie choć trochę konsekwencji to po miesiącu jazdy na deficycie np 700 kcal na dobę zobaczysz zarąbistą różnicę. Jedyny sposób. Nie ma innego. To boli i ma boleć, bo nie ma drogi na skróty. To spłata kredytu. Co suplementować, aby wspomagać odchudzanie? Deficyt. Gdyby to co reklamują działało to problem otyłości by zniknął. Wyjątkiem pozostają substancje nielegalne w formie kryształów.
Można nas wesprzeć!☕️ Byu2cofee : https://buycoffee.to/tanecznik.podcast
Można nas wesprzeć!☕️ Byu2cofee : https://buycoffee.to/tanecznik.podcast
Gdyby Kopciuszek żył współcześnie, w sprzątaniu nie pomagałyby mu myszy i gołębie. Dobra wróżka wyczarowałaby raczej kilka robotów, które wykonałyby za niego całą brudną - nomen omen - robotę. Roboty nie tylko wyręczają nas w dbaniu o domy i usprawniają pracę. Firmy technologiczne tworzą też humanoidalne roboty, które potrafią zaopiekować się człowiekiem i dotrzymać mu towarzystwa. Wyzwaniem jest masowa adopcja i obniżenie kosztów takich urządzeń, a także precyzja działania. To warunki, które muszą zostać spełnione, aby roboty humanoidalne stały się codziennością w naszych domach. Co więcej, są kraje, takie jak Chiny i USA, które już uwzględniają robotykę i AI w swoich długoterminowych strategiach rozwoju. Planują np. rozwój dróg, dopasowanych do aut autonomicznych. Czego dowiesz się z najnowszego odcinka Technologicznie? - czy humanoidalny robot potrafi rozładować zmywarkę - co sprawia, że kilka milionów ludzi na świecie korzysta z AI girlfriends i AI boyfriends - czy roboty zajmą się chorymi w szpitalach - dlaczego gosposia-robot Rosie na razie nie pojawi się w każdym domu Zapraszają Bartek Pucek i Jarosław Kuźniar. Partnerem odcinka jest T-Mobile, który dla przedsiębiorców ma ofertę Magenta Biznes. To Internet bez limitu w biurze i poza nim. Zawsze tam, gdzie chcesz i lubisz pracować. SPRAWDZAM: https://www.t-mobile.pl/c/oferta-specjalna/dla-firm/bezlimitow-biznes Uwielbiasz podcasty? Słuchać, tworzyć, produkować, wszystko naraz? Zapisz się na newsletter Voice House o świecie podcastingu ► https://bit.ly/newsletterVoiceHouse Masz pomysł na rozmowę? Napisz ► office@voicehouse.co
"Nikt nie jest w stanie rozstrzygnąć dzisiaj, czy będę startował w wyborach na prezydenta Polski - nie wykluczę dzisiaj takiego startu, ale nie planuję kariery na wiele lat do przodu" - powiedział prezydent Warszawy i wiceprzewodniczący Platformy Obywatelskiej Rafał Trzaskowski. Był on gościem Piotra Salaka w Popołudniowej rozmowie w RMF FM.
"Nikt nie jest w stanie rozstrzygnąć dzisiaj, czy będę startował w wyborach na prezydenta Polski - nie wykluczę dzisiaj takiego startu, ale nie planuję kariery na wiele lat do przodu" - powiedział prezydent Warszawy i wiceprzewodniczący Platformy Obywatelskiej Rafał Trzaskowski. Był on gościem Piotra Salaka w Popołudniowej rozmowie w RMF FM.
https://blog.poradnik-budowlany.com/podcast/Dylematy_budowlane_62.mp3 https://youtu.be/37vVO8Drwg8 Artykuł O czym pamiętać planując instalację elektryczną? Dylematy budowlane #62 pochodzi z serwisu Blog Budowlany: Jak się wybudować i nie zwariować.
Pola i Kuba. Ona uczy się do matury i marzy o studiowaniu psychologii. On to typ poety buntownika. Chce studiować polonistykę, aby w przyszłości poświęcić się pisaniu. Pola i Kuba są w sobie zakochani. Planują pierwsze w życiu dorosłe wakacje i wspólną przyszłość… Ale nadchodzi marzec 1968 roku. Jaką przyszłość ma młodzieńcze uczucie, gdy dopada je historia dziejąca się tu i teraz?
Szykujesz się na wakacyjny wyjazd? Tydzień poza Polską? Wypad na weekend? Trzeba spakować walizkę, ale i portfel, bo finanse w podróży to oddzielna kategoria. Są jednak zasady, o których zawsze warto pamiętać i które gdy wejdą nam w krew, to nie będziemy się nad nimi zastanawiać każdorazowo przed wyjazdem.Ostatnio jeden z portali podróżniczych poprosił mnie o wywiad w sprawie finansów w kontekście podróżowania i pomyślałem, że to doskonaly pomysł, żeby zebrać kilka moich hisotrii w jeden podcast. Źle zaplanowane wydatki, bankomat, który pożarł kartę, oszczędzanie na rzeczach, na których oszczędzać się nie powinno... każdemu może się coś takiego przydarzyć, a być może moje finansowe rady płynące z tych historii pozwolą zaoszczędzić kilka złotych lub nawet uratować nasze pieniądze w trakcie pechowego wyjazdu.Żaden ze mnie wielki podróżnik, ale w kilku ciekawych miejscach już byłem i wlaściwie każda podróż czegoś tam mnie nauczyla, w tym również finansowego!W związku z tym w odcinku #178 omówimy:kilka praktycznych finansowych porad, które warto brac pod uwagę planując zagranicznywyjazd;historie z podrozy, które czegos nauczyly mnie na przyszlosc;garść drobnych niefinansowych rzeczy, które mają koniec koncow ogromny wpływ nafinanse w podróży.Sami posłuchajcie, może cos z tego przyda Wam się już na kolejny wyjazd.A w Milion Kroków znajdziecie najlepsze książki o inwestowaniu!#markawłasna
Tutaj znajdziesz skrypt tego odcinka:Na co wydajemy pieniądze, czyli Eskpansja 2024Jeżeli masz jakieś refleksje, którymi chcesz się ze mną odielić lub pytania, które zrodziły Ci się w glowie po wysłuchaniu tego odcinka pisz do mnie na:agnieszka@oplotki.pl
Zamierzamy całkowicie zablokować ruch na przejściach granicznych. Nikt nie będzie przepuszczany - mówi Dominik Mateńko.
O wizji zmian w Unii Europejskiej proponowanych przez Niemcy i Francję, przyszłości UE i polityce europejskiej Polski mówił Marcin Kędzierski z Centrum Analiz Klubu Jagiellońskiego.
Jesienią i zimą na pewno możemy spodziewać się osłabienia roli wojsk pancernych po obu stronach - mówi wykładowca Centrum Szkolenia WOT.
Jaka jest recepta na sukces? Bardzo prosta.Planuj.Ucz się od najlepszych.Pracuj na swoją opinię.Buduj markę.Nie rozpraszaj się.A osiągniesz to, co chcesz. I tak przez lata. Mam rację?Takie wskazówki docierają do nas zewsząd. Z mediów społecznościowych, biznesowych książek, ze szkoleń, warsztatów, masterclassów. Wystarczy tylko… tu stawiam trzy kropki, a Ty dopowiedz sobie, co ostatnio słyszałaś. Czy zastanawiałaś się kiedyś nad tym, że planowanie i duża liczba klientów mogą hamować Twój rozwój? Idę o zakład, że nie. A jednak czasem tak się dzieje. W tym odcinku podcastu opowiem Ci, dlaczego i co wtedy zrobić.
Planując różne wyjazdy często myślimy o tym, żeby w docelowe miejsce wybrać się koleją, pociągiem w związku z publikacjami dotyczącymi kryzysu klimatycznego, wygody podróży czy czasu połączeń. Z drugiej strony, transport publiczny – jak wszyscy wiemy – ma swoje minusy. O tym, co blokuje rozwój kolei, czy są szanse na to, żeby przyspieszyć jej rozwój i jakie są rokowania, rozmawiamy z ekspertami, Jakubem Madrjasem i Mateuszem Kokoszkiewiczem.
Planując swoje własne wyzwanie 30- dniowe zaczęłam zastanawiać się, czy stawianie przed sobą takich celów jest właściwe z perspektywy psychologicznej? Czy w świecie, który zachęca nas do większej wrażliwości na swoje potrzeby, do odpuszczania jest miejsce na 30-dniowe wyzwania? Jest miejsce dla zmiany nawyków, jest miejsce dla zadbanie o swoje zdrowie fizyczne, psychiczne i o swój rozwój w zgodzie ze sobą. Tego typu wyzwania mogą być pomocne, jeśli podejdziemy do nich w zdrowy, a nie rywalizujący za wszelką cenę, sposób. Ten podcast nagrałam po to, aby pokazać Ci kiedy, określone liczbami wyzwania, działania dokonywanie dzień w dzień przez jakiś czas, mają sens. Nie zgadzam się na 30-dniowe detoksy cukrowe i zażynanie się na ćwiczeniach, które wyniszczają ciało. Nie zgadzam się na wypełnianie Arkusza na 100% albo odpuszczanie, kiedy tylko zdarzy się potknięcie. Nie zgadzam się na odbieranie sobie czegoś lub zmuszanie się, bez brania pod uwagę obszarów, w których mamy realne problemy do przepracowania np. jedzenie emocjonalne. Nie zgadzam się na skupianie się tylko i wyłącznie na celu, bez szukania możliwości ułatwienia sobie wyzwania. Takie wyzwania mają sens. Pamiętaj jednak o kilku zasadach. Po więcej zapraszam do kolejnego odcinka podcastu psychodietetycznego.Pobierz Arkusz do 30-dniowych wyzwań.A tutaj znajdziesz podcast o mięsniu samokontroli.
Cześć! Witaj w kolejnym odcinku podcastu internetowych sprzedawców, tym razem pod tytułem "12 rzeczy, które zmieniłem w życiu, żeby zarabiać większe pieniądze".Znasz mnie, wiesz, że będę mówił wprost, bez owijania w bawełnę, jak zmienić swoje podejście, aby zarobić więcej.Oto tylko kilka podpowiedzi, które rozwijam w tym odcinku podcastu:Przestań marudzić i weź życie we własne ręce. Nikt Ci nie będzie serwował gotowych rozwiązań na tacy.Zainwestuj w siebie, bo Ty jesteś najlepszą inwestycją. Kształć się, czytaj, ucz się od innych.Zrozum, że czas to pieniądz. Planuj, działaj zdecydowanie i szybko. Nie ma czasu na ociąganie się.Poszerzaj horyzonty - otaczaj się ludźmi, którzy mają większe ambicje i wiedzą więcej. Naucz się od nich.Przestań bać się ryzyka. Bez ryzyka nie ma zysku. Nie bój się popełniać błędów - ucz się na nich.Bądź zawzięty i wytrwały. Osiągnięcie sukcesu to nie sprint, ale maraton. Cierpliwość popłaca.Stań się wartościowy dla innych. Pomagaj, dziel się wiedzą, bądź mentorem. W zamian zdobędziesz sojuszników.Skup się na tym, co potrafisz robić najlepiej, i zleć resztę. To pozwoli Ci się rozwijać i zarabiać więcej.Ucz się zarabiać pasywnie - inwestuj w nieruchomości, akcje, czy kryptowaluty. Nie polegaj tylko na jednym źródle dochodu.Bądź otwarty na nowe możliwości. Nowe technologie, rynki, pomysły - to wszystko może być Twoim źródłem większych zarobków.Stawiaj wyższe cele i walcz o nie. Nie zadowalaj się tym, co osiągnąłeś już teraz.Na koniec, pamietaj - sukces to nie tylko pieniądze. Szanuj swoje zdrowie, relacje i pasje. Pamiętaj o balansie życiowym.Włącz się do naszego odcinka i odkryj, jak te 12 rzeczy może zmienić Twoje życie na zawsze. Pozwól sobie na więcej i zdobądź sukces, na jaki zasługujesz!
Learn Polish in a fun way with short Episodes. On this episode we talk about Na czym można jeździć wiosną i latem? - What can you ride in spring and summer?. Donations https://www.podpage.com/learn-polish-podcast/support/ Store https://www.podpage.com/learn-polish-podcast/store/ Our Websites https://www.podpage.com/learn-polish-podcast/ https://learnpolish.podbean.com/ Find all Graphics to freely Download https://www.facebook.com/learnpolishpodcast Start Your Own Podcast + Social Media & Donations https://bio.link/podcaster All other Social Media & Donations https://linktr.ee/learnpolish Spotify https://open.spotify.com/show/0ZOzgwHvZzEfQ8iRBfbIAp Apple https://podcasts.apple.com/us/podcast/learn-polish-podcast/id1462326275 To listen to all Episodes + The Speaking Podcast + The Meditation Podcast + Business Opportunities please visit http://roycoughlan.com/ ===================================== 1st Episodes https://learnpolish.podbean.com/page/35/ ===================================== Now also on Bitchute https://www.bitchute.com/channel/pxb8OvSYf4w9/ Youtube https://www.youtube.com/channel/UC9SeBSyrxEMtEUlQNjG3vTA To get Skype lessons from Kamila or her team please visits http://polonuslodz.com/ -------------------------------------------------- In this Episode we discuss: Na czym można jeździć wiosną i latem?- What can you ride in spring and summer? Jeżdżę na deskorolce- I'm riding a skateboard On lubi jeździć na rowerze i hulajnodze-He likes to ride a bike and scooter Dużo ludzi jeździ na rolkach- Lots of people rollerblading Czy lubisz jeździć na rolkach?- Do you like rollerblading? Widziałeś wypadek, nogi rozjechały się- You saw the accident, the legs parted Czy lubisz jeździć na hulajnodze?- Do you like riding scooter? Hulajnoga tradycyjna, elektryczna- Traditional, electric scooter Dużo ludzi jeździ na rowerze- Lots of people ride a bike Jazda na rowerze jest ekologiczna- Cycling is eco-friendly Nie jeżdżę na rowerze- I don't ride a bike Drogi rowerowe- Bike roads Kupiłem skuter- I bought a scooter Chodzić pieszo- Walk Gdzie chodzisz pieszo?- Where do you walk? Chodzę po parku- I walk in the park Planuję jeździć na rolkach- I plan to rollerblade Graphic can be downloaded from here https://www.facebook.com/learnpolishpodcast --------------------------------------------------------------- If you would like Skype lessons from kamila or her team please visit http://polonuslodz.com/ All Polish Episodes / Speaking Podcast / Meditation Podcast / Awakening Podcast/ Polish Property & business Offers - http://roycoughlan.com/ Donations https://www.podpage.com/learn-polish-podcast/support/ Store https://www.podpage.com/learn-polish-podcast/store/ All Social Media + Donations https://linktr.ee/learnpolish Start your own Podcast https://bio.link/podcaster Please Share with your friends / Subscribe / Comment and give a 5* Review - Thank You (Dziekuje Bardzo :) ) #learnpolish #polishpodcast #learnpolishpodcast #speakpolish
Dołącz do grupy kobiet podczas kameralnych weekendów warsztatów psychologicznych. Warsztaty Psychologiczne "Gotowość" - 31.03-2.04 | okolice Limanowej, u podnóża góry Mogielica Warsztaty Psychologiczne "Wędrówka" - 7-9.07 | okolice Limanowej, u podnóża góry Mogielica Warsztaty Psychologiczne "Obfitość" - 29.09-1.10 | okolice Limanowej, u podnóża góry Mogielica Kilka słów wyciągniętych z tego odcinka: Kiedy w twoim życiu pojawia się przytłoczenie, niewiele masz też możliwości na zmianę, możesz zrobić ważną rzecz, do której mocno zachęcam. Mianowicie zachęcam cię do określenia zadań zmieniających życie na dany dzień albo na dany tydzień. Planując kolejny dzień lub tydzień zastanów się, jakie zadania mogą naprawdę zrobić różnicę? Dobrze jest stworzyć listę zadań na kryzys. Co w tym momencie zmieni moje podejście, co wpłynie na zachowanie, emocje, co zrobi mi różnicę w tym trudnym, wymagającym czasie? Jeśli nie wiesz, które zadania zmieniły by Twoje życie, pomyśl o kilku rzeczach. Czego żałujesz przed pójściem spać? Czego zazdrościsz skrycie lub otwarcie osobom z twojej branży? Czy Twój dzień wypełniają rzeczy, które naprawdę mają sens i zmieniają coś konkretnie w Twoim życiu? Nie ma zadań lepszych czy gorszych, każdy ma swoje, ale też każdy z nas intuicyjnie wie, że marnuje czas. Zapraszam do wysłuchania kolejnego odcinka Podcastu o psychologii. Jeśli wiesz, że Twój znajomy mógłby skorzystać z tego nagrania, koniecznie prześlij mu link do tego odcinka. Zacznij też subskrybować mój podcast, dodaj ocenę i napisz w recenzji w Apple Podcasts, co sądzisz o kolejnych odcinkach. Twoja opinia ma dla mnie duże znaczenie. Dzięki Tobie mam szansę docierać do szerszego grona odbiorców i pokazywać różne kolory psychologii. Kliknij tutaj, dodaj pięć gwiazdek i wybierz opcję "napisz recenzję". Nie zapomnij też o tym, aby wysłać do mnie zrzut ekranu ze swoją recenzją - w podziękowaniu za poświęcony czas, wyślę do Ciebie e-book "Działaj".
Marketing i sprzedaż dla agenta ubezpieczeniowego (Podcast Marcina Kowalika)
[240] Co planują zaprzyjaźnieni agenci ubezpieczeniowi w 2023 roku 27 grudnia 2022 wysłałem pewien ważny mailing do subskrybentów mojego newslettera “Marketing i sprzedaż dla agenta ubezpieczeniowego“.Spytałem zaprzyjaźnionych agentów… na co stawiają w 2023 roku.Poniżej znajdziesz wybrane, najciekawsze odpowiedzi właśnie członków mojej społeczności. Społeczności ubezpieczeniowej.Możesz użyć ich jako inspiracji do Twoich działań. Ewelina WasilewskaHej Marcin,W mojej ocenie w roku 2023 należy skupić swoje działania w kontekście sprzedaży ubezpieczeń na życie oraz zdrowotnych.Uzasadniając powyższe, z moich obserwacji, zwiększyło się zainteresowanie klientów ubezpieczeniami na życie. Świadomie podchodzą do tematu zabezpieczenia siebie oraz bliskich w przypadku zgonu lub niezdolności do pracy.Kolejne ubezpieczenia to zdrowotne, gdzie klienci sami szukają ofert prywatnej opieki medycznej i szpitalnej. Wiadomo jak wygląda dostępność do lekarzy w ramach NFZ.Dzięki postom, które systematycznie publikuję na swojej stronie ( Facebook oraz Instagram ) Ubezpieczalnia 24h Ewelina Wasilewska, udało mi się zwiększyć zainteresowanie klientów ww produktami, co finalnie doprowadziło do wystawienia polis.Z rozmów z klientami „obserwuje Panią od jakiegoś czasu, podoba mi się to co Pani umieszcza na swojej stronie na FB „ itp mówią same za siebie.W samym grudniu wystawiłam 8 polis na życie, Klienci znaleźli mnie na Facebooku. Kilka innych ofert czeka jeszcze na akceptację klientów.Cezary ZawadzkiW tym roku nastawiam się na 4 filary:Pakiety medyczne, bo coraz gorzej z leczenieChętnych do leczenia coraz więcej, państwowe leczenie się powoli zapycha, więc szukamy innych możliwościIdę szukać w firmie oszczędności – czyli będe robił audyt ubezpieczeń grupowych w firmieWiele firm posiada stare ubezpieczenia grupowe na życie. Często z małym zakresem lub niską sumą ubezpieczenia a dużą składką. Zmiany, kryzys i niepewność o przyszłość finansową firmy. A więc każdy szuka oszczędności. Firmy też.Ubezpieczenia posagoweNiepewna przyszłość, z kasą coraz gorzej a o dzieci trzeba dbać. Nie zawsze udaje nam się odłożyć do tzw słoika na przyszłość, ale jak będziemy zmotywowany, bo co miesiąc składka to jest to dość dobry motywator aby dziecku odłożyć środki na przyszłość.PS. zapisałem się na grupy dla młodych rodziców, ojców itp. na razie jako taktyczny obserwator, następnie udzielanie się, a potem za zgodą admina reklama….Pomyślałem, że skoro w branży turystycznej to się sprawdziło, to warto i na tym polu zadziałaćUbezpieczenia podróżneMimo kryzysu wyjeżdżamy w świat. Warto aby mieć dobrą polisę, bo w kryzysie jakby miały nas dopaść jeszcze koszty leczenie to lipaKontynuuje też mieszkania i inne nasze dobra, bo życie różne scenariusze nam pokazuje, a to zalanie, a to wybuch hulajnogi w mieszkaniu.Będzie ciekawy rok.Paweł WesołowskiNajważniejsze będą dla mnie: Polisy na życie i od chorób krytycznych.Mieszkam i zajmuję sie ubezpieczeniami w Irlandii od 2007 roku. Widzę trend i wzrost zainteresowań polisami na życie i od poważnych chorób po Covidzie.Śmierć i poważna choroba, to sytuacje, gdy najbardziej tracimy finansowo i potrzebujemy zabezpieczenia naszego dochodu. Covid spowodował wzrost świadomości i zainteresowania tego typu polisami.Nie jestem pewien czy to się przekłada na sytuację w Polsce.Blog dla agentów ubezp
Planujemy swoje warzywniki, jakie warzywa będziemy uprawiali, na których zagonach, co będzie plonem głównym, a co przed i poplonem.Na początku odcinka, krótko przypominamy gdzie usytuować nasz warzywnik, jak chronić go przed wiatrem i zastoiskami mrozowymi. Jak zwykle, przypominamy, że podstawą udanej uprawy jest żywa gleba, zasobna w mikroorganizmy. Jeżeli korzenie naszych warzyw będą rosły w zdrowej glebie, to także ich część nadziemna będzie zdrowa.Wyjaśniamy, o co chodzi w płodozmianie. Jeżeli kompostujemy nasze zagony i utrzymujemy żywą glebę, tradycyjny płodozmian nie ma większego znaczenia. Był on stworzony przed laty, gdy wiedza o roli mikroorganizmów była niewielka. Warto natomiast uprawiać po sobie rośliny o różnych wymaganiach pokarmowych. Niektóre warzywa np. pomidory i fasolę tyczną można uprawiać w tym samym miejscu przez kilka lat bez szkody dla ich zdrowotności.Planując warzywnik trzeba przewidzieć uprawę zimową, żeby gleba była okryta zakorzenionymi roślinami. Mogą to być warzywa lub nawozy zielone.Rozmawiają Katarzyna Bellingham i Jacek NaliwajekStrona internetowa: www.naturalnieoogrodach.plNewsletter: https://ogrodowynewsletter.gr8.com/Kontakt: naturalnieoogrodach@gmail.comSubskrybuj nasze kanał YT:https://www.youtube.com/channel/UCcDsU5ePpzDBdaxJADjL2jQ?view_as=subscriber---------------Podcastu możesz też słuchać na aplikacjach mobilnych:
To doświadczenie rodzinne, pokoleniowe, wspólnotowe. Tak w podcaście „Oblicza Torunia” o kibicowaniu na zawodach żużlowych opowiada dr hab. Dominik Antonowicz, prof. UMK, socjolog i kibic żużla. - Tak jak się modernizowała Polska po II wojnie światowej, tak powstały kluby wokół dużych zakładów przemysłowych, gromadząc przy okazji rzesze kibiców. Bardzo często to byli robotnicy, którzy przyjeżdżali ze wsi do miast i szukali czegoś, co będzie ich łączyło. Kluby sportowe to robiły – podkreśla. Planując wyjazd do Torunia dobrze jest zorientować się w kalendarzu żużlowych wydarzeń i wybrać się na mecz. - To jest ważne, żeby doświadczyć regionalizmu. Żużel jest takim bardzo regionalnym sportem, który jednocześnie cieszy się międzynarodową popularnością. Mecz żużlowy jest wydarzeniem, który pozwoli być bliżej Torunia i wyjść poza kliszę turystyczną – dodaje prof. Antonowicz. Posłuchaj podcastu, w którym rozmawiamy o najważniejszych postaciach toruńskiego żużla, o przełamywanie baniek społecznych, żużlu kobiecym oraz o tym czy w żużlu jeździ się na żużlu.
W tym odcinku rozwiewam 4 popularne mity kulinarne. Jeżeli zastanawiasz się, czy zdrowo jest: kupować pomidory i strączki w puszkach, mrozić owoce i warzywa, gotować ryż w woreczkach foliowych i myć kurczaka przed smażeniem- to ten odcinek jest dla Ciebie!Zwracam tym odcinku szczególną uwagę na czym się skupiać podczas dokonywania wyboru w sklepach i czy powinniśmy się przejmować Bisfenolem A (BPA).Link do warsztatów: Planuj posiłki i oszczędzaj - https://www.skorskadietetyk.com/produkt/warsztaty-planuj-posilki-i-oszczedzaj/Chcesz być na bieżąco z odcinkami? Zapisz się do mojego Newslettera - https://www.skorskadietetyk.com/zapisz-sie-nawykownikLink do bloga - https://www.skorskadietetyk.comLink do mojego sklepu - https://www.skorskadietetyk.com/produkty/Link do mojego Instagrama - https://www.instagram.com/skorskadietetyk/Źródła:https://www.efsa.europa.eu/en/topics/topic/bisphenolhttps://www.canada.ca/en/health-canada/topics/food-safety.htmlhttps://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC3799528/https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/22347771https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/26184294/https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/25526594/https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/29290348/https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/31120074/#dietetyka #mitydietetyczne #dietetykradzi #wiemcojem
Planowanie kojarzyło mi się od zawsze ze stratą czasu na czynność, która nie wnosi w ogóle wartości. Nie mogłem się bardziej mylić. Odległy jestem od rozpisywania nawet najdrobniejszego kroku na poszczególne punkty, natomiast rys tego, co zadzieję się kolejnego dnia, pomaga mi popychać wszystkie projekty do przodu. To właśnie o planowaniu opowiem Ci w dzisiejszym odcinku. Nazywam się Michał Kowalczyk i witam Cię w Excellent Work Podcast! W tym odcinku dowiesz się:
Przez ostatnie dwa lata rzeczywistość przećwiczyła nas wszystkich. Dokonujemy dziś wielu wyborów, podejmujemy decyzje, o których nie śniło nam się wcześniej. Jedna z najkorzystniejszych zmian dla nas Polaków to nasza nowa otwartość na globalne możliwości prowadzenia biznesu. Dziś dajemy temu wyraz zdobywając klientów na dalekich rynkach, czy stawiając biznes w Niemczech, w Szwajcarii, we Francji, czy w Stanach. To tylko przykłady. Na bazie wspólnych doświadczeń moich i moich klientów uznałam, że powinniśmy porozmawiać o potencjalnych problemach, czasem niewłaściwych założeniach, jakie towarzyszą procesowi ekspansji zagranicznej polskich przedsiębiorców.
- Planuję posiedzenie komisji sprawiedliwości i praw człowieka w przyszłym tygodniu i do końca maja cały projekt reformy wymiaru sprawiedliwości zostanie przeprocedowany - mówił w Polskim Radiu 24 Marek Ast z PiS, przewodniczący sejmowej komisji sprawiedliwości.
Dziś razem z Tomaszem Niemcem i Żółwiem porozmawiamy o tym, od czego zależy nasza wartość na rynku, jak się wycenić i jak to się ma do aktualnie wykonywanej pracy i sytuacji dookoła nas.Na Linked-In dostajesz propozycje pracy lub słyszysz na korytarzu, że ktoś zarabia więcej. Przecież macie takie same obowiązki. Coś tu nie gra.W takiej sytuacji pierwsza myśl jest taka: czy jestem gorszy, czy nie potrafię doszacować swojej wartości, a może po prostu jest coś, czego nie wiem. Planując zmianę pracy, iść po podwyżkę, lub rozpoczynając działalność gospodarczą, warto wziąć pod uwagę wiele czynników, które mogą wpłynąć pośrednio lub bezpośrednio na to ile powinniśmy otrzymać za godzinę pracy, usługę. I tym zajmiemy się w 1 części odcinka. W drugiej części, czyli "Just one more thing":Bartek: https://www.blinkist.com/enTomek: ContiniousDelivery https://charleslambdin.wordpress.com/2020/12/02/house-of-communication/amp/?__twitter_impression=true&utm_source=pocket_mylisthttps://speechnotes.co/Żółw: Pułapka myślenia, expert beginner => https://astralcodexten.substack.com/p/trapped-priors-as-a-basic-problem
Partnerem dzisiejszego odcinka jest Wydawnictwo Prószyński i S-ka, wydawca książki "Król" z serii "Anna Maria Kier" Dagmary" Andryki. Jest rok 1993. Grupa członków klubu turystycznego "Azymut" wyrusza w podróż nad jezioro Bajkał. Planują tam blisko dwutygodniową pieszą wycieczkę po szczytach pasma Chamar-Daban. Drugiego sierpnia wychodzą na szlak. To ostatni raz, gdy widziani są żywi. Co stało się z ekipą pod przewodnictwem Ludmiły Korowiny? Zapraszam Cię na mini dokument o buriackiej "Przełęczy Diatłowa".
Julia poznaje starszego od siebie mężczyznę, w którym bardzo szybko się zakochuje. Jest milionerem, ale nie obnosi się ze swoim majątkiem. Troskliwy, opiekuńczy, dobrze się dogadują. Planują ze sobą wspólną przyszłość. Kim jest Sven i jakie tajemnice skrywa? Źródła: https://www.focus.de/kultur/kino_tv/ausgewandert-mit-alptraummann-finsteres-totschlag-drama-um-goodbye-deutschland-paar_id_24394005.html https://www.bunte.de/stars/star-news/goodbye-deutschland-star-julia-siefert-winter-wurde-von-moerder-manipuliert.html https://intouch.wunderweib.de/der-alptraummann-sven-hildebrandt-moerder-goodbye-deutschland-103830.html https://www.youtube.com/watch?v=j2nGlmlOTCY&ab_channel=BUNTETV https://www.youtube.com/watch?v=1vILxXJLub4 https://www.onet.pl/informacje/sprawykryminalne/przez-rok-zyla-z-morderca-ostatnie-tygodnie-spedzili-na-pustkowiu/q0dn23k,30bc1058 Zapraszam was do odwiedzenia strony przeznaczonej true crime :) STRONA TRUE CRIME POLAND NA FB: https://www.facebook.com/truecrimepoland Znajdziesz mnie tu: Instagram: niewinnypodcast Kontakt: niewinnypodcast@gmail.com Podcast dostępny również na Youtube, Apple Podcasts, Empik GO. #podcast #podcastkryminalny #polskiepodcasty #sprawykryminalne #historiekryminalne #oszust #oszustwa #niewinnypodcast
Reakcja specjalistów na widok kalendarza managera jest zawsze taka sama: “Jak ty możesz w ten sposób pracować?” Ta reakcja wcale nie jest przesadzona, bo kalendarz lidera niczym nie przypomina tego, czego oczekują specjaliści.Musisz sobie uświadomić, że gdy będziesz menedżerem, Twój kalendarz znacznie się zmieni. Harmonogram menedżera to często po 8-10 spotkań każdego dnia, z których każde jest na inny temat. Trzeba szybko przełączać konteksty, wyrzucać z głowy poprzedni temat i być gotowym na kolejne spotkanie. Z drugiej strony, musisz znaleźć dla siebie czas na pracę w skupieniu. Ponadto jako lider, takie skupienie musisz zapewnić również swoim ludziom.Zobacz, jak to działa w praktyce!Z tego odcinka dowiesz się:- Czym różni się kalendarz managera od specjalisty?- Jak chronić swoich ludzi przed rozpraszaczami?- Jak zaplanować czas na najważniejsze rzeczy?i wiele więcej :) Linki do materiałów, wersję wideo oraz transkrypt do tego odcinka znajdziesz na stroniehttps://nerd.management/67Agenda:00:00 - Intro00:22 - Wprowadzenie01:51 - Koncepcja maker vs manager schedule03:52 - Planuj czas w którym możesz się skupić05:25 - Jako manager zaakceptuj różnicę w wyglądzie swojego kalendarza05:43 - Chroń swoich ludzi przed rozpraszaczami06:21 - Jakie techniki stosować by dać ludziom pracować w spokoju?07:56 - Zastosuj u siebie dni bez spotkań09:12 - Dystrybucja czasu i ludzi na spotkaniach09:34 - Sposoby na usprawnienie komunikacji10:22 - PodsumowanieZapisz się do naszego newslettera, odbierz bonusy i otrzymuj informacje o nowych odcinkach przydatnych w pracy każdego lidera IT: http://nerd.management/newsletterNerd Management to inicjatywa, która ma na celu pomóc wszystkim świeżo upieczonym liderom. W szczególności tym, którzy na drodze awansu z dobrych specjalistów, zmieniają ścieżkę kariery na zupełnie nieznaną.Więcej znajdziesz na:--------------------------------------------
Wiele osób, które obejmują stanowiska związane z kierowaniem ludźmi lub projektami uważa, że logiczne i “oczywiste” rozwiązania powinny “sprzedać” się same a decydenci powinni się zorientować, co jest dobre i na tej podstawie wdrożyć odpowiednie działania.Rzeczywistość jest zupełnie inna. Niezależnie od skali firmy, zawsze mamy do czynienia z wieloma interesami, spojrzeniami na daną sprawę czy też - niestety - politycznymi rozgrywkami. Nie zawsze coś, co jest oczywiste dla Ciebie jest oczywiste dla innych, nie zawsze “białe jest białe a czarne jest czarne”.W tym odcinku Krzysztof i Paweł dzielą się swoim doświadczeniem z pracy w dużych korporacjach, małych startupach oraz szkoleń, które prowadzili i przedstawią Ci dwa konkretne narzędzia, które przydadzą Ci się w zarządzaniu komunikacją z interesariuszami (czyli podmiotami, które są zaangażowane w Twój projekt). Oprócz tego dostaniesz garść nawyków i rekomendowanych podejść, aby Twoja praca odnosiła sukces.Z tego odcinka dowiesz się:- Jak zidentyfikować podmioty (interesariuszy), którzy mają wpływ na Twój projekt?- Jak zaplanować i zrealizować plan komunikacji z interesariuszami?- Czego unikać a co robić więcej?- Jakie nawyki warto sobie wyrobić? Jak zmienić swoje podejście? i wiele więcej :) Linki do materiałów, wersję wideo oraz transkrypt do tego odcinka znajdziesz na stroniehttps://nerd.management/66Agenda:00:00 - Intro00:49 - Reguły komunikacji w organizacji02:20 - Nasze doświadczenie i perspektywa02:58 - Kim są interesariusze?04:03 - Na czym polega zarządzanie interesariuszami?05:08 - Jaki błąd popełniamy przy rozmowach z innymi ludźmi?06:11 - Jak przygotować się do rozmowy z interesariuszami?08:57 - Matryca zaangażowania i wpływu interesariuszy na projekt10:18 - Jak przygotować plan komunikacji z poszczególnymi stakeholderami?14:37 - Dlaczego nie można olewać osób z niskim zaangażowaniem?15:06 - Jak stworzyć plan komunikacji z interesariuszami?17:08 - Twoje oczekiwania względem interesariuszy19:00 - Ustal zasady komunikacji w projekcie19:28 - Analiza wsteczna wcześniejszej współpracy20:09 - Następne kroki pracy ze stakeholredami20:40 - Opieraj się o dane i fakty, a nie odczucia i domysły21:44 - Zaczynaj od kontekstu23:23 - Jak pokazywać dane na prezentacjach?23:48 - Miękkie aspekty komunikacji z interesariuszami25:57 - Błędne założenia w komunikacji28:47 - Planuj długoterminowo29:54 - PodsumowanieZapisz się do naszego newslettera, odbierz bonusy i otrzymuj informacje o nowych odcinkach przydatnych w pracy każdego lidera IT: http://nerd.management/newsletterNerd Management to inicjatywa, która ma na celu pomóc wszystkim świeżo upieczonym liderom. W szczególności tym, którzy na drodze awansu z dobrych specjalistów, zmieniają ścieżkę kariery na zupełnie nieznaną.Więcej znajdziesz na:--------------------------------------------
Planując warzywnik zastanów się najpierw jakie warzywa lubisz jeść. To one powinny być podstawą Twoich nasadzeń i wysiewów. Pomidory, ogórki, cukinie, sałaty, brokuły i kalafiory, marchew, buraki... Dodaj do tego zestawienia warzywa, które chciałbyś spróbować uprawiać na swoich zagonach. Może będzie to kukurydza, fenkuł, buraki liściowe, kapusta pak-choi...Kolejny krok, to poznanie tych warzyw. Jak długi jest ich okres wegetacji, czy mogą rosnąć w półcieniu, czy są chłodno czy ciepłolubne? Dzięki temu będziesz mógł zaplanować przedplony, plon główny i poplony.Nie przesadzaj z ilością wysiewów jednego warzywa. Chyba, że masz duży ogród i będziesz je przechowywać przez zimę. Ale pamiętaj, najsmaczniejsze i najwartościowsze są warzywa młode, zbierane wprost z zagonu.Zapraszamy do słuchania.
Witaj w 195. odcinku podcastu Marketing MasterClass. Gośćmi dzisiejszego odcinka są twórcy biznesów online, którzy dadzą wskazówki i rady jak działać podczas konfliktu zbrojnego w Ukrainie. Dawid Bagiński, Agata Koman, Dagmarę Skalską, Paweł Majewski oraz Natalia Dołżycka wypowiedzą się na temat sposobu komunikacji z odbiorcami oraz metodach prowadzenia kampanii promocyjnych w dobie kryzysu wojennego oraz ważnych elementach w ich biznesach, na których skupią swoje działania w najbliższym czasie. Pamiętaj żeby słuchając robić notatki, te poniżej na pewno Ci w tym pomogą. Dawid Bagiński Czy w dobie kryzysu komunikować swoje treści eksperckie tak jak to miało miejsce do tej pory? • Hejt, który spływa na osoby sprzedające swoje produkty lub usługi w mediach społecznościowych jest przyczyną tymczasowej zmiany w komunikacji ze społecznością. • Przedsiębiorcy potrzebują zarabiać pieniądze, aby zapewnić byt swojej rodzinie, pracownikom i móc pomagać w obecnej sytuacji, dlatego warto kontynuować swoje działania w 90% tak samo. • Ludzie w najbliższym okresie mogą nie być chętni do wydawania pieniędzy. • Zmiana w działaniach może dotyczyć zmiany w komunikacji - informuj swoją społeczność o akcjach, w których bierzesz udział, dzięki temu może uda się zwiększyć skalę pomocy. • Real time marketing - można publikować treści przychylne i pozytywne na rzecz Ukrainy. Minusem tych działań jest obniżona sprzedaż własnych produktów. • Wykorzystuj swoje zasięgi do wskazywania danych instytucji do pomocy oraz przekazywania rzetelnych informacji. • Obniżona sprzedaż jest przejściową sytuacją. • Ludzie wciąż będą potrzebowali się rozwijać i pozyskiwać nowe umiejętności. Jak i czy warto dostosować swoje działania najbliższych kampanii promocyjno - sprzedażowych? • Wszystko jest uzależnione od rozwoju sytuacji. • Konflikt może trwać długo i bardzo prawdopodobne, że przyzwyczaimy się do sytuacji w Ukrainie. • Popyt na sprzedaż w wielu dziedzinach wzrośnie, np. nauka języka polskiego. • Warto kontynuować działania, które działały, aczkolwiek w najbliższym czasie wyniki sprzedaży mogą być słabsze. • Pod kątem gospodarki w Polsce nic się nie zmieniło. • Jeśli masz zaplanowaną kampanię pomyśl o ewentualnym jej przesunięciu na późniejszy termin. • Krótkofalowo nie opłaca się zmieniać swojej strategii marketingowej. • Jeśli po 3-4 miesiącach w Polsce nastąpią zmiany w gospodarce to warto zmienić swoją strategię działania. • W najbliższym czasie można dokonać drobnych zmian w komunikatach, np. przekazywać część zarobionych pieniędzy na cele charytatywne. Na co zwrócisz uwagę w najbliższych tygodniach i miesiącach w swoim biznesie? • Dawid skupi się na rozwoju firmy od wewnątrz pod kątem procesów, nowych projektów i usług, lepszych lejków i treści. • Jeśli nie można pracować na zewnątrz firmy, działając marketingowo warto zadbać o wnętrze przedsiębiorstwa. Agata Koman Czy w dobie kryzysu komunikować swoje treści eksperckie tak jak to miało miejsce do tej pory? • Obecna sytuacja w Ukrainie będzie wymagała od twórców elastyczności i przygotowania własnej komunikacji z odbiorcami. Media społecznościowe są miejscem pracy dla wielu osób, które nie powinny przestawać działać. • Warto pomyśleć, aby zmniejszyć ilość treści rozrywkowej i dopasować content do obecnego nastroju odbiorców. • Ludzie chcą oderwać się od przygnębiających treści. • Wytłumacz swoim odbiorcom zasady, według których się kierujesz i działaj w zgodzie ze sobą. Jak i czy warto dostosować swoje działania najbliższych kampanii promocyjno - sprzedażowych? • Swoje najbliższe działania należy dostosować do obecnych nastrojów. • Strach nie pozwala myśleć o rozwoju i zakupach. • Pokaż swojej społeczności, że jesteś świadomy, co się dzieje w Ukrainie. • Warto wstrzymać swoje działania do momentu, aż odbiorcy nabiorą dystansu. • Nie podejmuj decyzji samodzielnie, zapytaj o zdanie swoją społeczność. Dzięki temu pokażesz, że są ważni. • Najbliższe kampanie sprzedażowe będą odbierane z większym dystansem. Na co zwrócisz uwagę w najbliższych tygodniach i miesiącach w swoim biznesie? • Agata zadba o spójność komunikatów oraz skupi się na pomocy innym. • Szkolenia stacjonarne zostaną przeniesione do online. • Agata skupi się na nagraniu nowego kursu online i będzie relacjonować prace z tym związane. Dagmara Skalska Czy w dobie kryzysu komunikować swoje treści eksperckie tak jak to miało miejsce do tej pory? • Trzeba zdać sobie sprawę, że krytyka działań w Internecie w dobie kryzysu może się pojawić, ponieważ wśród społeczeństwa jest bardzo dużo lęku i gniewu. Sytuacja, w której się znajdujemy jest dla wszystkich nowa i nie wiemy, jak sobie z nią radzić, a media społecznościowe były i są miejscem na uwalnianie emocji poprzez pisanie. • Warto kontynuować swoje działania i pracować, bo dzięki zarobionym pieniądzom jest możliwa pomoc osobom, które potrzebują wsparcia finansowego. • Daj sobie pozwolenie na pracę i zarabianie. Zadbaj o równowagę i nie bądź ignorantem i podziel się zarobionymi pieniędzmi. • Możesz komunikować swojej społeczności, że część zarobionych pieniędzy przeznaczysz na wsparcie akcji humanitarnych. • Kieruj się uczciwością i współczuciem. W żadnym wypadku nie wykorzystuj obecnej sytuacji. Jak i czy warto dostosować swoje działania najbliższych kampanii promocyjno - sprzedażowych? • Warto uwzględnić aspekt psychologiczny w najbliższych działaniach promocyjnych. • Trzeba zmienić i dostosować do obecnej sytuacji sposób komunikacji z potencjalnymi klientami. • Zastanów się jak Twój produkt lub usługa może wspierać i jak to podkreślić w komunikacji. • Komunikacja nie może być agresywna i manipulacyjna. • Obecnie trzeba być jeszcze bardziej fairplay. • Podziel się ze swoją społecznością o swoich wątpliwościach związanych z działaniem w obecnej sytuacji. Paweł Majewski Czy w dobie kryzysu komunikować swoje treści eksperckie tak jak to miało miejsce do tej pory? • Nie szerz dezinformacji i nie powielaj fake newsów. • Nie strasz ludzi, nie przyczyniaj się do powstania paniki i nie wywołuj negatywnych emocji. • Nie bój się publikować swoich standardowych treści, ponieważ ludzie potrzebują i chcą normalności. • Materiały dotyczące wojny w Ukrainie mają dużą klikalność. • Jeśli nie chcesz poruszać tematu wojny, nie musisz tego robić. Poinformuj o tym swoich odbiorców oraz pokaż, że temat nie jest Ci obojętny. • Jeżeli chcesz publikować treści związane z wojną w Ukrainie, to musisz to robić ostrożnie. • Przygotowując content myśl o Polakach i ich uczuciach. Bądź dla ludzi ukojeniem, aby uspokoić swoją społeczność. Jak i czy warto dostosować swoje działania najbliższych kampanii promocyjno - sprzedażowych? • Sytuacja związana z wojną w Ukrainie przypomina sytuację z wybuchem pandemii. Wówczas sprzedaż w wielu branżach spadła. • Jeśli masz zaplanowaną kampanię sprzedażową to miej na uwadze, że jej wynik może być gorszy. • Pomyśl o przekazaniu części lub całości zysku ze sprzedaży jednego produktu na pomoc Ukrainie. Dobrze jeśli w Twojej drabinie produktów są jeszcze inne. Na co zwrócisz uwagę w najbliższych tygodniach i miesiącach w swoim biznesie? • Jeśli działasz jako ekspert, nie musisz zmieniać swoich działań w kampanii promocyjno-sprzedażowej. Jeśli działasz w branży rozrywkowej dopasuj kampanię do obecnej sytuacji. • Zmiana zawsze będzie i powinna być pożądana. Osoba, która jako pierwsza dostrzeże kierunek rozwoju ma największe szanse na osiągnięcie sukcesu. Natalia Dołżycka Czy w dobie kryzysu komunikować swoje treści eksperckie tak jak to miało miejsce do tej pory? • Pomimo sytuacji w Ukrainie warto komunikować się ze swoją społecznością. Biznesy potrzebują działać, ponieważ ludzie w dalszym ciągu chcą poszerzać swoją wiedzę. Zadaniem ekspertów jest pomagać swoim odbiorcom osiągać swoje cele. • Jako odbiorcy potrzebujemy chwili oddechu chociażby w formie treści merytorycznych. • Komunikując się z odbiorcami trzeba wziąć pod uwagę obecną sytuację i sposób w jaki wpływ na stan psychiczny każdego. • Komunikacja skupiona na negatywnych emocjach jest niepotrzebna i warto pamiętać, aby nie dodawać takich komunikatów swoim odbiorcom, ponieważ są to osoby, które przeżywają obecną sytuacją. Lepiej skupić się na treściach eksperckich, które pomogą im w realizowaniu ich celów. Jak i czy warto dostosować swoje działania najbliższych kampanii promocyjno - sprzedażowych? • Pomimo trudnych czasów przedsiębiorcy powinni prowadzić działania promocyjno-sprzedażowe, ponieważ pomagają swoim klientom, a zgromadzone środki można wykorzystać na pomoc innym. • Jeśli masz zaplanowane działania, warto je przeprowadzić, mając na uwadze, że mogą się różnić od dotychczasowych. • Planując swoją kampanię promocyjno-sprzedażową należy dostosować ją do obecnej sytuacji na świecie i skupić się na korzyściach danego produktu, nie na pogłębianiu problemów odbiorców. • Warto pokazać swoim odbiorcom, że sprawa Ukrainy jest dla nas ważna, pomimo, że nie dotyczy nas bezpośrednio. Na co zwrócisz uwagę w najbliższych tygodniach i miesiącach w swoim biznesie? • Skupienie na byciu wsparciem dla swoich klientów. • W swoich działaniach Natalia będzie delikatna i zwróci uwagę, aby unikać negatywnych treści i skupi się na dostarczaniu konkretnych rozwiązań, które będą do zastosowania od razu. Kontakt z Magdą: VOD Kampania WOW 3 Grupa na Facebooku: Kursy Online – Strategia i Sprzedaż by Magdalena Pawłowska Strona internetowa: www.magdalenap.com