Vietnamese food that is rolled up
POPULARITY
Categories
Nem duas semanas após evento em que anunciou e celebrou diversos jogos, reportagens relataram que uma grande demissão está planejada para a divisão Xbox. Não só isso, mas tais demissões devem acarretar em fechamento de estúdios, dentre eles Double Fine, Ninja Theory e Compulsion que estão agora negociando a possibilidade de se comprarem.Participantes:Heitor De PaolaAssuntos abordados:07:00 - Xbox começa a preparar demissões e fechamento de estúdios50:00 - Ubisoft tem nova leva de demissões e fecha estúdios54:00 - Resident Evil Veronica será em terceira pessoa57:00 - A chegada de 1666: Amsterdam não foi muito positiva1:08:00 - Rápidas e curtasUse nosso link de filiado ao fazer compras na Amazon Hosted on Acast. See acast.com/privacy for more information.
V svetu se vrstijo odzivi na mirovni sporazum Združenih držav Amerike in Irana. Med drugimi so ga pozdravili v Združenih narodih in Evropski uniji, kjer poudarjajo, da bo vnovično odprtje Hormuške ožine priložnost za stabilizacijo svetovnega gospodarstva. Kot je dejal analitik Faris Kočan s Fakultete za družbene vede, pripravljenost Francije, Nemčije in drugih evropskih držav za skupno mirovno misijo za zagotavljanje proste plovbe v Hormuški ožini kaže na to, da so si vsi ključni akterji oddahnili. V oddaji tudi o tem: - Državni zbor o spremembah zakona o lokalnih volitvah, nevladniki opozarjajo na njihovo spornost. - Včerajšnja neurja na vzhodu povzročila veliko škode na kmetijskih površinah, prizadeti pričakujejo pomoč države. - Na obali se je uradno začela kopalna sezona.
Azt mondta, ők nem zsoldosok, hanem fizettek a szerbeknek, hogy emberekre lőhessenek Szarajevóban Trump: Megvan az Iránnal kötött megállapodás. Hadd folyjon az olaj! Gulyás Gergely 2023-ban Bécsbe és Berlinbe is magángéppel utazott Futball-vb: gólzáporos német győzelem Új jelölt: a technokrata álom csak tíz napig tartott Azonnal ugrott a BMW-s jogsija Vučić és Putyin is gratulált Trumpnak 80. születésnapján Donald Trump ígéretet tett Vlagyimir Putyinnak: közel lehet a háború vége Nem árulta el az RTL-nek Ferencz Orsolya, hogy megszavazta-e Orbán Viktort pártelnöknek Négy évvel a sztrókja után először láthatták újra a nagybeteg Szombathy Gyulát Felejthető első félidő után 2-2-es döntetlent játszott egymással Japán és Hollandia A FIFA elismerte a műszaki hibát Átlag alá hűl a levegő, de nem marad így sokáig A további adásainkat keresd a podcast.hirstart.hu oldalunkon. Hosted by Simplecast, an AdsWizz company. See pcm.adswizz.com for information about our collection and use of personal data for advertising.
Azt mondta, ők nem zsoldosok, hanem fizettek a szerbeknek, hogy emberekre lőhessenek Szarajevóban Trump: Megvan az Iránnal kötött megállapodás. Hadd folyjon az olaj! Gulyás Gergely 2023-ban Bécsbe és Berlinbe is magángéppel utazott Futball-vb: gólzáporos német győzelem Új jelölt: a technokrata álom csak tíz napig tartott Azonnal ugrott a BMW-s jogsija Vučić és Putyin is gratulált Trumpnak 80. születésnapján Donald Trump ígéretet tett Vlagyimir Putyinnak: közel lehet a háború vége Nem árulta el az RTL-nek Ferencz Orsolya, hogy megszavazta-e Orbán Viktort pártelnöknek Négy évvel a sztrókja után először láthatták újra a nagybeteg Szombathy Gyulát Felejthető első félidő után 2-2-es döntetlent játszott egymással Japán és Hollandia A FIFA elismerte a műszaki hibát Átlag alá hűl a levegő, de nem marad így sokáig A további adásainkat keresd a podcast.hirstart.hu oldalunkon. Hosted by Simplecast, an AdsWizz company. See pcm.adswizz.com for information about our collection and use of personal data for advertising.
Csepelről Kanadába: Szabó László, a Calgary Magyar Ház elnöke 1.rész ep. 319 Ebben az adásban Szabó Lászlóval beszélgetünk, a Calgary Magyar Ház, pontosabban a Calgary Magyar Kultúra Egyesület elnökével. A beszélgetés sajnos időhiány miatt rövidebbre sikerült, mint szerettük volna, de így is egy nagyon érdekes életútba kaptunk betekintést. László Csepelről indult, majd 1981-ben, 18 évesen, a feleségével együtt Kanadába került. Eredetileg nem Calgaryt választották, egyszerűen oda szólt a repülőjegy. Így kezdődött egy kanadai magyar történet, amelyben benne van a disszidálás, az újrakezdés, a nyelvtanulás, a szakmai újratervezés és a közösségépítés is. Beszélünk arról, milyen volt Magyarországról elindulni a 80-as években, hogyan fogadták őket Kanadában, miért lett Calgary végül jó választás, és hogyan működött akkoriban a bevándorlók támogatása. László mesél arról is, hogy villanyszerelő szakmával érkezett, de a kanadai papírok, vizsgák és nyelvi akadályok miatt végül más utakon kellett boldogulnia. Szóba kerül a kanadai mentalitás is: a bizalom, az udvariasság, a mindennapi kedvesség, és az a különbség, amit egy magyar ember nagyon hamar megérez Észak-Amerikában. László szerint Kanadában sokszor előbb megbíznak benned, és csak akkor változik ez, ha rászolgálsz az ellenkezőjére. Ez éles kontraszt ahhoz képest, amit sokan Magyarországon megszoktak. A beszélgetés egyik különleges része, amikor kiderül, hogy Lászlóék éveket éltek újra Magyarországon, és egy rajzfilmstúdiót is vezettek, amely családi kötődéssel kapcsolódott a magyar animáció világához. Innen vezetett az út vissza Kanadába, majd a handyman, vagy magyarul ezermester élet felé. László ma egyszemélyes vállalkozásban dolgozik handymanként Calgaryban. A villanyszerelő háttér szerinte nemcsak a szakmai tudás miatt fontos, hanem azért is, mert megtanította problémát megoldani. Nem csak kicserélni valamit, hanem megérteni, miért nem működik. Ez a gondolkodás nagyon sokat számít egy olyan szakmában, ahol minden nap más problémát kell megoldani. A végén természetesen szóba kerül a Calgary Magyar Ház is. László nagyjából 9-10 éve tölti be az elnöki szerepet, és őszintén beszél arról, hogy a magyar közösségek egyik legnagyobb kihívása az utánpótlás. A fiatalokat nehéz bevonni, kevés az önkéntes, és sokszor ugyanazokra az emberekre hárul minden feladat. Ez most inkább egy első találkozás volt, mint teljes életútinterjú. Egy rövidebb, de nagyon tartalmas beszélgetés arról, hogyan lesz egy csepeli fiatalból kanadai magyar közösségi vezető, vállalkozó, fotós és olyan ember, akinek a történetét mindenképpen folytatni kell. Ha érdekelnek a külföldön élő magyarok történetei, a kanadai magyar közösség, Calgary, a Magyar Házak világa, a bevándorlás, az újrakezdés és az észak-amerikai magyar élet, akkor ez az adás neked szól. Iratkozz fel a MÓKA Podcast csatornára, és írd meg kommentben: te melyik város magyar közösségéről hallanál szívesen legközelebb? #MOKAPodcast #SzabóLászló #CalgaryMagyarHáz #KanadaiMagyarok #MagyarokKanadában #Diaszpóra #MagyarPodcast #Calgary #HungarianCanadian #MagyarKözösség #KülföldiMagyarok #Handyman #MagyarHáz #Kanada #TorontoMagyarFesztivál Website: www.mayersharvest.com (http://www.mayersharvest.com/) Kuponkód: MOKA 20% kedvezményért Amazon Store: https://rb.gy/j1eiuy Iratkozz fel a csatornára további magyar New York-i interjúkért és podcast epizódokért. https://bit.ly/MOKAPodcatsSign Kövess minket Facebookon: @mokapodcast Instagramon: @mokapodcastusa Web: mokapodcast.com Spotify (https://bit.ly/mokapodcast) Apple Podcast (https://bit.ly/moka2021) [Google Podcast](https://bit.ly/MokaGoogle) [Deezer](https://bit.ly/MokaDeezer) [LibSyn](https://bit.ly/MokaLibsyn) [Facebook](https://bit.ly/MokaFB) Chapters 00:00 Bevezető, Kanada és az első benyomások 00:40 Szabó László és a Calgary Magyar Ház 01:44 Csepelről Kanadába, indulás 1981-ben 03:30 Miért pont Kanada és Calgary? 05:22 Villanyszerelő szakma, vizsgák és újrakezdés 11:16 Munka, nyelvtanulás és beilleszkedés Kanadában 16:12 Magyarországi évek, rajzfilmstúdió és visszatérés Kanadába 21:02 Handyman élet és a Calgary Magyar Ház kihívásai
Jézus szülei minden évben fölmentek Jeruzsálembe a húsvét ünnepére. 42Amikor tizenkét éves lett, szintén fölmentek, az ünnepi szokás szerint. 43Az ünnepnapok elteltével hazafelé indultak. A gyermek Jézus azonban Jeruzsálemben maradt anélkül, hogy szülei tudták volna. 44Abban a hitben, hogy az úti társaságban van, mentek egy napig, és keresték a rokonok és ismerősök között. 45Amikor nem találták, visszafordultak Jeruzsálembe, hogy keressék. 46Három nap múlva akadtak rá a templomban, ott ült a tanítók közt, hallgatta és kérdezgette őket. 47Akik csak hallgatták, mind csodálkoztak okosságán és feleletein. 48Amikor meglátták, csodálkoztak. Anyja így szólt hozzá: "Gyermekem, miért tetted ezt velünk? Íme, atyád és én szomorúan kerestünk." 49Ezt felelte: "De miért kerestetek? Nem tudtátok, hogy nekem Atyám dolgaiban kell lennem?" 50Ám ők nem értették meg ezeket a hozzájuk intézett szavakat. 51Velük ment hát, lement Názáretbe, és engedelmeskedett nekik. Szavait anyja mind megőrizte szívében.Olvasmányok, ünnepek a liturgikus naptárban. | Felolvassa: Varga László |
Na Klatovské třídě v Plzni si můžete prohlédnout unikátní bytový interiér rodiny Oskara a Jany Semlerových. V letech 1933 až 1934 byl vestavěn do původního bytového domu. Vznikl na základě konceptu architekta Adolfa Loose, který pak zpracoval Loosův žák a spolupracovník Heinrich Kulka. Byt je tvořen takzvaným Raumplanem. Nemá klasická podlaží, ale jednotlivé prostory různých výšek se v několika úrovních soustřeďují kolem centrální obytné haly.
Na Klatovské třídě v Plzni si můžete prohlédnout unikátní bytový interiér rodiny Oskara a Jany Semlerových. V letech 1933 až 1934 byl vestavěn do původního bytového domu. Vznikl na základě konceptu architekta Adolfa Loose, který pak zpracoval Loosův žák a spolupracovník Heinrich Kulka. Byt je tvořen takzvaným Raumplanem. Nemá klasická podlaží, ale jednotlivé prostory různých výšek se v několika úrovních soustřeďují kolem centrální obytné haly.
Na Klatovské třídě v Plzni si můžete prohlédnout unikátní bytový interiér rodiny Oskara a Jany Semlerových. V letech 1933 až 1934 byl vestavěn do původního bytového domu. Vznikl na základě konceptu architekta Adolfa Loose, který pak zpracoval Loosův žák a spolupracovník Heinrich Kulka. Byt je tvořen takzvaným Raumplanem. Nemá klasická podlaží, ale jednotlivé prostory různých výšek se v několika úrovních soustřeďují kolem centrální obytné haly.
Pazar helyen vakációzik Szoboszlai Dominik és Buzsik Borka, most azonnal cserélnénk velük! Ha a magyar írókon múlna, Curaçao és Norvégia játszaná a vb-döntőt idén Régészeti leletekből ismerték, most élve is lefotózták a világ legritkább rókáját Kiss Kriszta már nem beszél Stohl Andrással, és egy szakításon is túl van, amióta szétváltak útjaik Hujber Feri szerint Orbán Viktor egy patkány "Nem haragszom" – Horváth Éva könyvben dolgozta fel élete legnehezebb időszakát A sovány, nyúzott Brad Pitt az életéért küzd az alaszkai vadonban Egy liftben vitatkoznak magyar színészek az izraeli-palesztin konfiktusról A leleplezés napja-kritika: Spielberg ufóinváziós thrillere ámulat helyett B-filmes autósüldözésekkel traktál A Metallica hosszú előjáték után berobbantotta a Puskás Arénát – Fényképes beszámoló a dupla koncert első napjáról Ő maga is alig akarta elhinni: Hadas Kriszta egykori lakását vette ki Bódis Kriszta A további adásainkat keresd a podcast.hirstart.hu oldalunkon. Hosted by Simplecast, an AdsWizz company. See pcm.adswizz.com for information about our collection and use of personal data for advertising.
Na Klatovské třídě v Plzni si můžete prohlédnout unikátní bytový interiér rodiny Oskara a Jany Semlerových. V letech 1933 až 1934 byl vestavěn do původního bytového domu. Vznikl na základě konceptu architekta Adolfa Loose, který pak zpracoval Loosův žák a spolupracovník Heinrich Kulka. Byt je tvořen takzvaným Raumplanem. Nemá klasická podlaží, ale jednotlivé prostory různých výšek se v několika úrovních soustřeďují kolem centrální obytné haly.Všechny díly podcastu Výlety můžete pohodlně poslouchat v mobilní aplikaci mujRozhlas pro Android a iOS nebo na webu mujRozhlas.cz.
Na Klatovské třídě v Plzni si můžete prohlédnout unikátní bytový interiér rodiny Oskara a Jany Semlerových. V letech 1933 až 1934 byl vestavěn do původního bytového domu. Vznikl na základě konceptu architekta Adolfa Loose, který pak zpracoval Loosův žák a spolupracovník Heinrich Kulka. Byt je tvořen takzvaným Raumplanem. Nemá klasická podlaží, ale jednotlivé prostory různých výšek se v několika úrovních soustřeďují kolem centrální obytné haly.
Az EDGE Architecture Festival (röviden EDGE Fest) szervezője, Kőszegi Flóra volt A város másik oldalán podcast legújabb adásának vendége. A rendezvény célja az építészet jövőjének, környezeti és társadalmi kihívásainak vizsgálata. Az esemény keretein belül szakmai díjra is lehet pályázni, a pályaművekről a zsűri nyilvános pódiumbeszélgetést tart a fesztiválon. Nem öltönyös és karótnyelt rendezvényt kell elképzelni, hanem lazát - hangsúlyozta a szervező. Mit jelent építeni, és egyáltalán építenünk kell-e még? Ha igen, hogyan, milyen eszközökkel és kinek? Hogyan működhet az építészet a bolygó korlátain belül, és milyen tervezési formák tudnak értelmesen reagálni az ökológiai és társadalmi változásokra? Június 18-19., Dürer Kert.Legyél rendszeres támogató! https://cause.lundadonate.org/partizan/adomanyPartizán webshop:https://shop.partizan.hu/—Írj nekünk!Ha van egy sztorid, tipped vagy ötleted:szerkesztoseg@partizan.huBizalmas információ esetén:partizanbudapest@protonmail.com(Ahhoz, hogy titkosított módon tudj írni, regisztrálj te is egy protonmail-es címet.)Támogatások, események, webshop, egyéb ügyek:info@partizan.hu—Csatlakozz a Partizán közösségéhez, értesülj elsőként eseményeinkről, akcióinkról!https://csapat.partizanmedia.hu/forms/maradjunk-kapcsolatban—Legyél önkéntes!Csatlakozz a Partizán önkéntes csapatához:https://csapat.partizanmedia.hu/forms/csatlakozz-te-is-a-partizan-onkenteseihez—Iratkozz fel tematikus hírleveleinkre!Partizán Szerkesztőségi Hírlevélhttps://csapat.partizanmedia.hu/forms/iratkozz-fel-a-partizan-szerkesztoinek-hirlevelereHeti Feledyhttps://csapat.partizanmedia.hu/forms/partizan-heti-feledy
Na Klatovské třídě v Plzni si můžete prohlédnout unikátní bytový interiér rodiny Oskara a Jany Semlerových. V letech 1933 až 1934 byl vestavěn do původního bytového domu. Vznikl na základě konceptu architekta Adolfa Loose, který pak zpracoval Loosův žák a spolupracovník Heinrich Kulka. Byt je tvořen takzvaným Raumplanem. Nemá klasická podlaží, ale jednotlivé prostory různých výšek se v několika úrovních soustřeďují kolem centrální obytné haly.
Na Klatovské třídě v Plzni si můžete prohlédnout unikátní bytový interiér rodiny Oskara a Jany Semlerových. V letech 1933 až 1934 byl vestavěn do původního bytového domu. Vznikl na základě konceptu architekta Adolfa Loose, který pak zpracoval Loosův žák a spolupracovník Heinrich Kulka. Byt je tvořen takzvaným Raumplanem. Nemá klasická podlaží, ale jednotlivé prostory různých výšek se v několika úrovních soustřeďují kolem centrální obytné haly.
Pazar helyen vakációzik Szoboszlai Dominik és Buzsik Borka, most azonnal cserélnénk velük! Ha a magyar írókon múlna, Curaçao és Norvégia játszaná a vb-döntőt idén Régészeti leletekből ismerték, most élve is lefotózták a világ legritkább rókáját Kiss Kriszta már nem beszél Stohl Andrással, és egy szakításon is túl van, amióta szétváltak útjaik Hujber Feri szerint Orbán Viktor egy patkány "Nem haragszom" – Horváth Éva könyvben dolgozta fel élete legnehezebb időszakát A sovány, nyúzott Brad Pitt az életéért küzd az alaszkai vadonban Egy liftben vitatkoznak magyar színészek az izraeli-palesztin konfiktusról A leleplezés napja-kritika: Spielberg ufóinváziós thrillere ámulat helyett B-filmes autósüldözésekkel traktál A Metallica hosszú előjáték után berobbantotta a Puskás Arénát – Fényképes beszámoló a dupla koncert első napjáról Ő maga is alig akarta elhinni: Hadas Kriszta egykori lakását vette ki Bódis Kriszta A további adásainkat keresd a podcast.hirstart.hu oldalunkon. Hosted by Simplecast, an AdsWizz company. See pcm.adswizz.com for information about our collection and use of personal data for advertising.
Na Klatovské třídě v Plzni si můžete prohlédnout unikátní bytový interiér rodiny Oskara a Jany Semlerových. V letech 1933 až 1934 byl vestavěn do původního bytového domu. Vznikl na základě konceptu architekta Adolfa Loose, který pak zpracoval Loosův žák a spolupracovník Heinrich Kulka. Byt je tvořen takzvaným Raumplanem. Nemá klasická podlaží, ale jednotlivé prostory různých výšek se v několika úrovních soustřeďují kolem centrální obytné haly.
Na Klatovské třídě v Plzni si můžete prohlédnout unikátní bytový interiér rodiny Oskara a Jany Semlerových. V letech 1933 až 1934 byl vestavěn do původního bytového domu. Vznikl na základě konceptu architekta Adolfa Loose, který pak zpracoval Loosův žák a spolupracovník Heinrich Kulka. Byt je tvořen takzvaným Raumplanem. Nemá klasická podlaží, ale jednotlivé prostory různých výšek se v několika úrovních soustřeďují kolem centrální obytné haly.
Na Klatovské třídě v Plzni si můžete prohlédnout unikátní bytový interiér rodiny Oskara a Jany Semlerových. V letech 1933 až 1934 byl vestavěn do původního bytového domu. Vznikl na základě konceptu architekta Adolfa Loose, který pak zpracoval Loosův žák a spolupracovník Heinrich Kulka. Byt je tvořen takzvaným Raumplanem. Nemá klasická podlaží, ale jednotlivé prostory různých výšek se v několika úrovních soustřeďují kolem centrální obytné haly.
Na Klatovské třídě v Plzni si můžete prohlédnout unikátní bytový interiér rodiny Oskara a Jany Semlerových. V letech 1933 až 1934 byl vestavěn do původního bytového domu. Vznikl na základě konceptu architekta Adolfa Loose, který pak zpracoval Loosův žák a spolupracovník Heinrich Kulka. Byt je tvořen takzvaným Raumplanem. Nemá klasická podlaží, ale jednotlivé prostory různých výšek se v několika úrovních soustřeďují kolem centrální obytné haly.
Na Klatovské třídě v Plzni si můžete prohlédnout unikátní bytový interiér rodiny Oskara a Jany Semlerových. V letech 1933 až 1934 byl vestavěn do původního bytového domu. Vznikl na základě konceptu architekta Adolfa Loose, který pak zpracoval Loosův žák a spolupracovník Heinrich Kulka. Byt je tvořen takzvaným Raumplanem. Nemá klasická podlaží, ale jednotlivé prostory různých výšek se v několika úrovních soustřeďují kolem centrální obytné haly.
Picolé De Limão é um quadro do canal Não Inviabilize. Aqui você ouve as suas histórias misturadas às minhas!Use a hashtag #SUPERPAI e comente a história no nosso grupo do telegram: https://t.me/naoinviabilizePUBLICIDADE AUDIBLENa Audible você encontra um imenso catálogo de audiolivros e audiosséries, com milhares de títulos, incluindo best-sellers, clássicos e histórias exclusivas para ouvir como quiser. Conheça a audiossérie Nem Te Conto, com Luana Piovani, exclusivamente na Audible, também offline, tem teste grátis de 30 dias ou 3 meses para quem é membro Amazon Prime.Link: https://www.audible.com.br/pd/Nem-te-conto-Audiolivro/B0GVL7VF1X?source_code=BAWP30DTRIAL7140504266292QUER OUVIR MAIS HISTÓRIAS? BAIXE NOSSO APLICATIVO EM SUA LOJA APPLE/GOOGLE, CONHEÇA NOSSOS QUADROS EXCLUSIVOS E RECEBA EPISÓDIOS INÉDITOS DE SEGUNDA A SÁBADO: https://naoinviabilize.com.br/assineEnvie a sua história bem detalhada para naoinviabilize@gmail.com, seu anonimato será mantido, todos os nomes, profissões e locais são trocados para preservar a sua identidade.Site: https://naoinviabilize.com.brTranscrição dos episódios: https://naoinviabilize.com.br/episodiosYoutube: https://youtube.com/naoinviabilizeInstagram: https://www.instagram.com/naoinviabilizeTikTok: https://www.tiktok.com/@naoinviabilizeX: https://x.com/naoinviabilizeFacebook: https://facebook.com/naoinviabilizeEdição de áudios: Depois O Leo Corta MultimídiaVinhetas: Pipoca SoundVoz da vinheta: Priscila Armani
Todos nós precisamos ter cuidado para falar, pois nossas palavras podem provocar danos ou promover o bem. Nossas palavras precisam ser instrumentos de benção para quem ouve, para quem convive conosco. Nem sempre falamos com sabedoria, nem sempre nossas palavras são abençoadas e abençoadoras, mas é possível mudar e falar, sempre, de maneira edificante. É um privilégio falar o que abençoa quem nos ouve. Tome uma decisão, hoje, de sempre usar palavras abençoadoras.
Isten csak minket szeret, vagy az űrlényeket is? Figyelmeztetett az Aggteleki Nemzeti Park: anyamedve és bocsa járja Borsodot Pénz, karrier, szerelem: hat csillagjegynek óriási szerencsét jósolnak 2026 júniusára Eszenyi Enikő lemondta rendezését egy budapesti színházban is Szakított gyerekei apjával Horváth Éva Megkezdődtek a Tosca próbái a Szentmargitbányai Kőfejtőben Jason Derulo fergeteges koncerttel mozgatta meg a Budapest Park közönségét Koltai Lajos is ellátogat a június 11-én kezdődő Bölcskei Filmnapokra A Topmodell leszek! egykori versenyzője állítja, hogy Kanye West forgatás közben fojtogatta Dér Heni az arcfelvarrásáról: Ha ügyvéd vagy kasszás lennék, nem is gondolkodtam volna rajta Nem várt bejelentést tett Muri Enikő: Ősszel hivatalosan is politikusfeleségként áll a nyilvánosság elé A további adásainkat keresd a podcast.hirstart.hu oldalunkon. Hosted by Simplecast, an AdsWizz company. See pcm.adswizz.com for information about our collection and use of personal data for advertising.
Isten csak minket szeret, vagy az űrlényeket is? Figyelmeztetett az Aggteleki Nemzeti Park: anyamedve és bocsa járja Borsodot Pénz, karrier, szerelem: hat csillagjegynek óriási szerencsét jósolnak 2026 júniusára Eszenyi Enikő lemondta rendezését egy budapesti színházban is Szakított gyerekei apjával Horváth Éva Megkezdődtek a Tosca próbái a Szentmargitbányai Kőfejtőben Jason Derulo fergeteges koncerttel mozgatta meg a Budapest Park közönségét Koltai Lajos is ellátogat a június 11-én kezdődő Bölcskei Filmnapokra A Topmodell leszek! egykori versenyzője állítja, hogy Kanye West forgatás közben fojtogatta Dér Heni az arcfelvarrásáról: Ha ügyvéd vagy kasszás lennék, nem is gondolkodtam volna rajta Nem várt bejelentést tett Muri Enikő: Ősszel hivatalosan is politikusfeleségként áll a nyilvánosság elé A további adásainkat keresd a podcast.hirstart.hu oldalunkon. Hosted by Simplecast, an AdsWizz company. See pcm.adswizz.com for information about our collection and use of personal data for advertising.
Romanos8:28 (NVT):“Sabemos que Deus faz todas as coisas cooperarem para o bem daqueles que o amame são chamados segundo seu propósito.”Nem tudoque acontece na vida é bom. Existem dores reais, perdas reais e momentosdifíceis que machucam profundamente. A Bíblia nunca tenta romantizar osofrimento humano. Pelo contrário, ela reconhece que viver também envolveatravessar fases difíceis.Mas esseversículo apresenta uma verdade extremamente poderosa: Deus consegue agir atéem cenários quebrados. Ele possui a capacidade de usar aquilo que parecia semsentido para produzir crescimento, amadurecimento e propósito.O problemaé que, no meio do processo, quase nunca conseguimos enxergar isso claramente.Quando estamos vivendo a dor, tudo parece confuso. O coração faz perguntas, amente tenta encontrar lógica e as emoções oscilam entre esperança e desânimo.Muitasvezes queremos entender imediatamente aquilo que Deus ainda está construindosilenciosamente. Mas nem sempre veremos o quadro completo enquanto atravessamosdeterminadas fases da vida.Isso exigeconfiança. Não uma confiança baseada nas circunstâncias, mas baseada no caráterde Deus. Ele continua sendo bom mesmo quando a vida parece difícil. Continuasendo fiel mesmo quando ainda não entendemos tudo.Talvez hojevocê esteja olhando para sua história e pensando que algumas coisas saíramcompletamente do controle. Mas Deus continua trabalhando nos bastidores. Hácaminhos sendo organizados, processos sendo amadurecidos e situações sendoalinhadas de maneiras que você ainda não consegue perceber.Aquilo quehoje parece desordem pode estar sendo usado por Deus para fortalecer áreas dasua vida que ainda precisavam crescer.A fé nãoelimina todas as perguntas, mas sustenta o coração enquanto as respostas nãochegam.Hoje, mesmosem compreender completamente o cenário, continue confiando: Deus ainda estáagindo.
2 - Nem sokon múlt a tragédia, füstölve zuhant a pályára a pókkamera a magyar labdarúgó válogatott meccsén by Balázsék
00:00 - 6 óra 27:04 - Nem sokon múlt a tragédia, füstölve zuhant a pályára a pókkamera a magyar labdarúgó válogatott meccsén 46:40 - Új szóvivője van a mentőknek, be is mutatták Győrfi Pál utódját 1:01:10 - Vendégünk Fazekas Ádám világbajnok fagylaltmester, akit beiktattak a szakma halhatatlanjai közé 1:21:15 - Péniszméret alapján rangsorolták a foci-vb indulóit 1:36:42 - Vacsora közben egyszer csak elment a hangja, és évek múltán sem jött vissza
Deuteronômio31:6 (NVT):“Portanto, sejam fortes e corajosos! Não tenham medo nem fiquem apavoradosdiante delas, pois o Senhor, seu Deus, irá com vocês; ele nunca os deixará nemos abandonará.”Existembatalhas que ninguém percebe. Pessoas olham para você e enxergam rotina,trabalho, compromissos e aparência de normalidade. Mas dentro do coração existeuma luta silenciosa acontecendo.Há dias emque o cansaço emocional pesa mais do que o físico. Dias em que a mente parecesobrecarregada, o coração fica inquieto e a sensação de solidão aumenta. E umadas maiores mentiras que surgem nesses momentos é a ideia de que você estásozinho.Mas Deusfaz uma promessa extremamente poderosa: Ele nunca abandona os seus filhos.Issosignifica que a presença de Deus não depende das suas emoções. Mesmo quandovocê não sente nada, Ele continua perto. Mesmo quando parece que ninguémentende o que está acontecendo dentro de você, Deus entende completamente.Muitaspessoas associam a presença de Deus apenas a momentos emocionantes e intensos.Mas a fidelidade de Deus vai muito além disso. Ele permanece presente até nasfases silenciosas, difíceis e cansativas da caminhada.Talvez hojevocê esteja enfrentando medos que ninguém conhece. Talvez esteja tentandosustentar situações que já consumiram quase toda sua energia emocional. Deus vêisso. E Ele continua caminhando ao seu lado.O medoperde força quando você entende que não está enfrentando a vida sozinho. Apresença de Deus não elimina instantaneamente todas as dificuldades, mastransforma completamente a maneira como você atravessa cada uma delas.Existempessoas que desistem emocionalmente porque acreditam que precisam suportar tudosem ajuda. Mas Deus nunca planejou que você carregasse sozinho o peso da vida.Hoje,lembre-se disto: Deus não abandonou você. Nem por um instante.
„Az Úrnak pere van veletek. Nem szükséges megneveznem azokát; újra meg újra elétek lett tárva. A tiszta kezek, a világos, önzetlen, szent célok nem jelentek meg gyakorlatotokban, és Isten áldása nem nyugodott meg sokakon azok közül, akik szent dolgokkal foglalkoznak.”Fordította: Kovács LászlóLektor: Viniczainé Csurgó MariannNarrátor: Németh Kinga
Jutri se začne nogometno svetovno prvenstvo, ki ga bodo gostile Združene države, Mehika in Kanada. Prvenstvo z uvodno tekmo v mehiški prestolnici odpirata domača reprezentanca in Južna Afrika. Slovenske nogometašice pa so včeraj s tekmo proti Nemčiji v domačih Stožicah končale kvalifikacije za prihodnje svetovno prvenstvo.
Foi apresentado em finais de Maio em Paris, o terceiro e último volume do livro "Memórias em tempo de amnésia" de Álvaro Vasconcelos, especialista de relações internacionais e voz bem conhecida das nossas antenas. Nesta obra em três partes, o autor relata as épocas que atravessou, o salazarismo, o colonialismo português em África, nomeadamente em Moçambique onde viveu, os anos de militância política na África do Sul, em França e em seguida em Portugal, onde regressou na altura do 25 de Abril. No terceiro volume das suas memórias intitulado "O futuro para além do apocalipse", Álvaro Vasconcelos recorda a conquista da independência das ex-colónias, assim como os primórdios da democratização de Portugal e a sua adesão à União Europeia. O antigo director do Instituto de Estudos de Segurança da União Europeia e fundador em Portugal do Instituto de Estudos Estratégicos e Internacionais também evoca a viragem autoritária a que se assiste actualmente em várias partes do mundo, a que ele chama de «brutalismo» e que tem a ver com a corrente 'tecno-totalitarista', encabeçada nomeadamente por alguns magnatas da Silicon Valley. Álvaro Vasconcelos fala também da urgência ambiental, da urgência de não nos esquecermos que somos humanos, numa época em que tendemos a colocar tudo nas mãos da Inteligência Artificial. No fundo, ele fala da urgência de pensarmos. Neste livro denso que é uma chamada de atenção, ele começa cada capítulo com uma espécie de guião de filme e fala com um gosto não dissimulado de todas as fitas que o fizeram reflectir de outra forma sobre o mundo, porque este texto, ainda mais do que os anteriores, é uma declaração de amor à sétima arte. E evidentemente não podíamos deixar de falar -antes de mais- da importância que o cinema tem para Álvaro Vasconcelos. "O cinema é algo que me formou porque eu vivia na África colonial, na Beira, em Moçambique. E como era lá no fundo do Império, a ditadura era certamente muito mais suave para os brancos, para os negros era mais brutal do que em Portugal era para os portugueses. E os brancos da cidade da Beira, onde eu vivia, tinham acesso ao Cineclube da Beira, às grandes obras do cinema mundial, por exemplo, nós vimos o ‘Couraçado Potemkin', que em Portugal era absolutamente proibido. (…) E como o cinema, começamos a vê-lo mesmo muito, desde muitos miúdos, não só nos cineclubes, os cinemas eram a maravilha da época, era aquilo que nos educava, nos abria novos horizontes, que nos fazia rir com Charlot, com os irmãos Marx, que nos ensinava os problemas graves do mundo, como ‘Hiroshima mon amour', o neo-realismo italiano, ‘Os ladrões de bicicletas', etc. Evidentemente que o cinema teve para a minha geração e em particular para aquela que viveu no Império, mas não só, também também em Portugal, um impacto enorme, portanto, foi formativo. E ao escrever o último livro da minha trilogia, senti a necessidade de fazer um livro que fosse mais de reflexão que apenas descritivo da minha vida e de reflexão. Não sou filósofo, portanto, não podia ser uma reflexão filosófica. Mas era uma reflexão à volta das ideias que são veiculadas pelo cinema, que foram veiculadas pela grande literatura que eu li desde miúdo, que sempre me apaixonou e continuo a ler e que me ensinou imenso sobre o mundo. Eu descobri muitas coisas no cinema e na literatura que não era capaz de descobrir com o mesmo grau de profundidade dos ensaios", explica o autor. Nas suas memórias, Álvaro Vasconcelos fala da época colonial e também de uma descolonização das mentes que ainda não foi totalmente feita. "Em África, descobri a violência colonial e que a palmatória é um símbolo absoluto dessa violência. Palmatória com que iam castigar os empregados negros por coisas, não importa o quê. Mas mesmo que fossem coisas graves, era a mesma palmatória que era usada contra os escravos, como eu vi no Museu Afro-Brasileiro, em São Paulo. Infelizmente não temos em Portugal, nenhum museu sobre a escravatura. Temos um pequeno museu em Lagos, mas não temos um grande museu, como têm os brasileiros. E essa palmatória era usada também pelo professor primário para nos manter. Identifico a violência brutal de que era vítima pelo professor primário, que tinha um poder absoluto sobre mim, com a violência, de que eram vítimas os negros, que não tinham direitos nenhuns, nem direito à vida. E para que isso pudesse ter acontecido, foi preciso criar uma narrativa de que eles não eram gente civilizada. E essa narrativa perdurou no pós 25 de Abril, porque nunca se fez um trabalho verdadeiro de descolonização das mentalidades. E hoje, quando os imigrantes são tratados como são tratados com desumanidade, é porque não são considerados humanos iguais a nós. E como não são considerados humanos iguais a nós, podem ser vítimas da arbitrariedade. Não têm os direitos iguais. Isso é uma questão fundamental", considera o estudioso. "Quando se deu o 25 de Abril, podia-se ter feito uma coisa extraordinária e teria ficado para a história. Era considerar que toda a gente que reside em Portugal tem os mesmos direitos. Há um país no mundo em que isso, pelo menos já acontece, que é na Nova Zelândia. E, portanto, se os imigrantes tivessem o direito do voto, seriam tratados de forma completamente diferente ", diz ao referir que, em vez disso, "são vítimas da desigualdade mais absurda da escravatura às vezes da violência da morte no Mediterrâneo. Em vez de irem socorrer, acham que é uma forma dissuasiva que eles morram no Mediterrâneo. Isso, evidentemente, é feito posto em prática por políticos democráticos, mas evidentemente que estão a abrir o caminho à extrema-direita que fará disso uma doutrina de poder." No capítulo que reserva a estes aspectos, o autor escreve que “o silêncio sobre a verdadeira natureza do colonialismo é um dos grandes fracassos da democracia portuguesa” e que “a Europa assumir que o colonialismo foi um crime contra a humanidade tornaria o seu discurso sobre a democracia muito mais legítimo.” "O 25 de Abril foi uma revolução extraordinária. Libertou os portugueses da ditadura e criou um sistema de liberdades públicas, de Estado de Direito. Isso deve ser sublinhado e eu sublinho no livro, porque é único no século XX, uma revolução que não foi só uma libertação, mas trouxe a liberdade. Podemos pensar, por exemplo, que a Revolução de Outubro libertou os russos do Czarismo, que era um regime terrível. Mas não construiu um regime de liberdade. Isso aconteceu em Portugal. Simplesmente, Portugal era ao mesmo tempo uma ditadura e um império. E quando se construiu a democracia, fez-se um trabalho mais ou menos profundo sobre o que era a ditadura, o que é que era o fascismo. Existem vários museus, o Museu do Aljube, um museu em Peniche, existe um trabalho de memória. Existem nos livros de História. Conta-se o 25 de Abril, todo esse passado ditatorial. As pessoas sabem que houve a tortura, que havia a PIDE, que as pessoas não tinham direito à palavra. Tudo isso faz parte da memória colectiva dos portugueses", constata Álvaro Vasconcelos. "O que não se fez nenhum trabalho. O que é que era o colonialismo? Não se explicou o que é que era a tortura em África, o que era o trabalho forçado. Qual era a origem que isso tinha na escravatura? Manteve-se um mito do lusotropicalismo, ou seja, que Portugal tinha contribuído para criar um mundo diferente, um mundo não racista, um mundo multiétnico. Até se dizia isso : ‘Deus criou os homens e os portugueses criaram as mulatas' escondendo que as mulatas nasciam muitas vezes de actos de violação absoluta, porque as mulheres negras não tinham direitos e, portanto, o senhor tinha um direito de pernada sobre a mulher negra. Isso acontecia frequentemente. Eu, aliás, entrevistei para um dos meus livros uma senhora africana que conta exactamente a história de uma mulher que, depois do 25 de Abril, andava à procura do homem branco, que tinha sido o pai dos seus filhos e que o homem branco tinha desaparecido. Tinha regressado a Portugal e que nunca mais soube dele. E as crianças queriam conhecer o pai. Mas isto é um caso de uma pessoa que se movimentou. A maior parte das vezes ficaram e são vítimas de toda a discriminação. Isso é o aspecto em que o 25 de Abril não fez esse trabalho", diz o politólogo. "Quando em Portugal surge um movimento de sociedade civil poderoso, hoje formado por intelectuais afro-descendentes que defendem o direito à igualdade, que tem voz no espaço público, quando nos lembramos, por exemplo, da Joacine Katar Moreira que foi deputada na Assembleia da República, a campanha racista contra ela. No Parlamento, a extrema-direita dizia ‘Volta para o teu país'. Estou a falar numa deputada, membro do Parlamento. Mas depois as intelectuais todas que são superactivas na sociedade portuguesa, que é aquilo que há hoje de mais vibrante na sociedade portuguesa, mais criativo. Publicam, fazem filmes como a Pocas Pascoal e outros. Ainda recentemente a Kitty Furtado organizou na Gulbenkian um ciclo sobre o cinema africano produzido em Portugal, com numerosos filmes, numerosos realizadores. Portanto, na Bienal de Veneza, há dois anos, a representação de Portugal foram artistas negros. Portanto, temos um movimento extraordinário. Esse movimento choca com esta mentalidade dominante. E então são acusados de serem ‘wokistas'. ‘Wokistas, quer dizer que são pessoas com consciência", sublinha o universitário. Relativamente às lições que se podem tirar do pós 25 de Abril, Álvaro Vasconcelos faz um balanço agridoce : apesar de considerar que “os seus objectivos essenciais foram atingidos: liberdade, fim do colonialismo e um estado inspirado nos modelos sociais europeus”, ele constara que “o que triunfou não foram os mecanismos que permitiriam compatibilizar a democracia liberal com o desejo de participação dos cidadãos (...) com o tempo, os partidos tornaram-se organizações fechadas (...) foram-se impondo como actores únicos do sistema politico”. "Portugal fez uma revolução que permitiu a existência de partidos políticos que não existiam antes. Mas a revolução, no momento em que ela aconteceu, despertou uma vontade de participação enorme na sociedade portuguesa. Todos os portugueses queriam participar na vida política pública. Eu próprio participei na criação de um jornal que era a voz do trabalhador e aquilo vendia-se como pãezinhos quentes. Quer dizer, toda a gente cria jornais. Toda a gente queria ler. Toda a gente fazia um pequeno comício. Enchiam-se de pessoas. Criaram-se cooperativas, associações de bairro, associações, moradores, associações agrícolas, movimentos cooperativos por todo o lado. Ao mesmo tempo, os partidos políticos foram-se consolidando como forças dominantes da sociedade portuguesa. E esses movimentos participativos foram vistos pelos partidos que acabaram por triunfar como movimentos que eram contrários à consolidação da democracia representativa liberal, como havia no resto da Europa. E foram desaparecendo. E o sistema político português ficou concentrado nos partidos políticos. Esses anos todos passaram e as pessoas hoje, como têm acesso às redes sociais, já têm outra forma de expressão, sem passar pelos partidos políticos. Exprimem-se nas redes sociais. Muitas vezes, o que dizem alguns? Nós não gostamos nada. Mas outras coisas dizem coisas correctas. Estes movimentos que eu referi, ecológicos, anti-racistas, de solidariedade social, também usam as redes sociais. Mas há muita gente que usa as redes sociais e que diz coisas horríveis. Mas não interessa, diz. Acha que tem direito à palavra. E acha que os partidos não dão direito à palavra. Então vão atrás de um demagogo que diz ‘Eu dou vos a palavra. Eles não vos dão a palavra'. Os partidos políticos são organizações fechadas. Em Portugal nunca se fez a regionalização, porque os partidos acharam que aquilo era fugir ao controlo central dos partidos de Lisboa. Era abrir o controlo da sociedade a nível regional. E tudo isso foi enfraquecendo a democracia portuguesa", comenta. “Foi nas redes sociais, espaço sem regras, que descobri que estávamos perante um brutalismo neofascista. O significado das palavras e a verdade deixaram de ser facilmente reconhecíveis. O algoritmo privilegia a violência verbal, exponencia o número de visões e partilhas. Acreditei – e escrevi –, depois das revoluções árabes de 2011, que as redes sociais tinham potencial de empoderamento dos cidadãos e poderiam ser um factor de emancipação democrática, mas hoje sou obrigado a constatar que não tive em conta a capacidade de manipulação, seja pelos algoritmos ou ainda mais pela IA, dos Estados e grupos que controlam as empresas da indústria do mundo virtual", escreve Álvaro Vasconcelos no capítulo que dedica ao regresso do que chama de 'brutalismo'. "A nível europeu, nós não podemos separar de um fenómeno mundial, que é aquilo que atravessa bastante o meu livro, que é a ideia do colapso do pensamento. E esse colapso do pensamento. O que significa que quando os homens deixam de pensar, diz Hannah Arendt, são capazes dos piores crimes. E esses homens são capazes dos piores crimes. E o homem banal, o homem comum que pode seguir um líder que vai destruir as suas liberdades e a liberdade dos outros. E isso pode se chamar ‘tecno-totalitarismo'. Porquê tecno-totalitarismo? Porque grande parte da economia mundial hoje está a ser dominada pelas grandes empresas tecnológicas. Estamos numa nova revolução tecnológica. E as grandes empresas tecnológicas que dominam a inteligência artificial, que dominam as redes sociais, como o Musk, é o exemplo mais claro, defendem aquilo que eu chamei de ‘tecno-totalitarismo'», explica o autor das "Memórias em tempo de amnésia". "Há uma politóloga francesa, Asma Mhalla que diz que ‘este século não vos proíbe de pensar. Ele ocupa-vos até que já não se saiba como fazer. Isto vem, como eu digo aqui no livro, do desenvolvimento da Inteligência artificial. O desenvolvimento da inteligência artificial cria um mundo onde os humanos deixam de pensar. A banalidade do mal passa a ser a norma. Isso acontece em muitos actos quotidianos. Quando recorremos à inteligência artificial para tomarmos decisões. Quando manipulados por algoritmos, ficamos de tal forma hipnotizados que somos levados a acreditar nos líderes populistas como Trump, como Bardella em França como em Portugal, o André Ventura, como Bolsonaro no Brasil", diz Álvaro Vasconcelos. "Há um aspecto deste ‘tecno-totalitarismo' que também nos deve inquietar, que é menos presente em França, mas está presente em muitos países, que é a relação dele com uma determinada corrente religiosa. Ele é religioso na sua essência, porque ao mesmo tempo, fala de Apocalipse, destruição do mundo pelo aquecimento global, pela guerra nuclear e está a propor uma solução tecnológica para estes problemas. Ora, isto é típico da crença religiosa. A ideia do Apocalipse, se pensarmos no apoio dos evangélicos americanos a Trump e em cenas em que Trump se reúne com os evangélicos e os evangélicos rezam na Casa Branca a volta do Trump ou quando o Bolsonaro tomou posse rodeado pelos evangélicos, a primeira coisa que fizeram, foi um ato religioso. (…) Vemos que o ‘tecno-totalitarismo' muitas vezes é também uma ‘tecno-teocracia'. E, portanto, esse problema, que é um problema mundial, que é da criação do mundo em que os homens deixam de pensar, a inteligência artificial substitui o pensamento humano. É um mundo em que o brutalismo, que é o tema do meu livro, se torna possível. É possível que o Trump decida destruir o Irão, que o Netanyahu faça o genocídio de Gaza e agora esteja a fazer no Líbano o que fez em Gaza, no sul do Líbano. É exactamente a mesma coisa. Vai destruir o sul do Líbano completamente", diz o especialista em relações internacionais. No capítulo em que aborda o que chama de dever de hospitalidade, Álvaro Vasconcelos considera que é neste aspecto que a Europa pode fazer a diferença "para superar o brutalismo contemporâneo, porque, por um lado, é uma das regiões do mundo onde as democracias ainda resistem ao assalto da extrema‑direita neofascista, e por outro porque a hospitalidade é a essência da sua sobrevivência". "Estamos a falar da União Europeia, a que se podem juntar alguns Estados, como a Noruega, como hoje o Brasil do Lula. Têm a mesma ambição de escapar ao brutalismo de Putin, Trump, Netanyahu, ao ‘tecno-totalitarismo' que domina a China. Verdadeiramente o único sítio do mundo em que ainda há um grupo de Estados que pode e quer resistir é na União Europeia, mas que tem estes aliados muito importantes que tem que procurar no Canadá, já procura no Brasil. Por isso, o acordo com o Mercosul é tão importante, apesar de a Argentina do Milei estar completamente na mesma linha de brutalismo. Mas o Brasil é um país importantíssimo. Na Ásia, o Japão, a Coreia do Sul. (…) Portanto, a Europa é a nossa esperança. Mas para que essa esperança não passe de uma utopia não realizada, para ser uma utopia realizada, é preciso que a Europa integre toda a sua vitalidade num projecto comum, (…) é preciso uma mudança radical de política. Ou seja, é preciso uma política que seja alternativa à política da extrema-direita. Claramente. E o que é que se deve fazer? Os imigrantes que são grande parte da população europeia ou originários na imigração devem ser cidadãos plenos, activos, integrados nas nossas sociedades, dando-lhes o voto. Aqueles que ainda não têm, damos-lhe a palavra, ouvindo-os e tornando as nossas democracias muito mais participativas", preconiza o autor. No seu livro, Álvaro Vasconcelos estabelece um elo directo entre o ‘tecno-totalitarismo', a negação dos direitos de boa parte da humanidade e a destruição do meio ambiente. "Um dos temas que eu acho que é muito importante é a questão do ambiente. Eu, aliás, começo o meu livro com uma citação do Camus que diz ‘A minha geração quis mudar o mundo. Não o mudou, mas pelo menos lutou para preservar o que de melhor tinha sido conquistado'. (…) O aquecimento global está a ser um problema gravíssimo que pode pôr em causa a vida na terra. E aí é lembrarmo-nos de Edgar Morin, um grande pensador. Eu cito Edgar Morin dez ou 15 vezes no meu livro. Ele diz que nós não estamos só perante um mundo que destrói a vida humana. Estamos num mundo em que a globalização foi extremamente destrutiva do ponto de vista económico e social. Criou também a consciência de um destino comum da humanidade a consciência de que estamos todos no mesmo barco. Ou seja, no barco da vida. Nós sabemos que a vida não é eterna. Mas enquanto estamos no barco da vida, não vamos cair no niilismo. Nem vamos cair na melancolia de esquerda. Isto é uma conclusão que alguém tirou do meu livro que eu sou contra a melancolia de esquerda. A melancolia de esquerda é nós pensarmos em tudo aquilo por que a gente lutou está a desaparecer e já não podemos fazer nada. Vai tudo acabar. Vai acabar a democracia, a liberdade. Vai voltar o racismo como política de Estado. Vai desaparecer a ordem internacional. Vai desaparecer o multilateralismo", diz o universitário. "Estamos perante uma guerra cultural. É um tema central, porque a guerra cultural é algo que acompanha a civilização europeia desde o Iluminismo e desde a Revolução Francesa. Houve sempre uma corrente que se opôs às conquistas de liberdade, igualdade, fraternidade da Revolução Francesa. Considerou sempre que a compaixão pelo outro não fazia nenhum sentido, que o homem era um animal fundamentalmente egoísta e violento E que tinha que ser treinado desde criancinha para a competição. E por isso, a cooperação não é uma questão fundamental da aprendizagem. As pessoas não aprendem a cooperar, aprendem a competir. Já vimos no sistema escolar como é terrível a competição. A infância nas grandes escolas. O que é que é difícil chegar lá acima. Portanto, formam-se elites que foram treinadas para a competição e não foram treinadas para a cooperação. E se nós não cooperarmos neste barco da vida, se não percebermos que o clima não tem fronteiras, que o aquecimento é global, que os calores do Norte de África chegam à Europa, que as transformações da Amazónia transformam as correntes do Atlântico e nos atingem também como europeus. Então não perceberemos que estamos todos no mesmo mundo. Mundo, terra, pátria, como diz o Edgar Morin. E que neste mundo, terra pátria, nós somos todos cidadãos, mesmo quando não somos considerados cidadãos", conclui Álvaro Vasconcelos.
Zdravstvo v ZDA funkcionira kot gospodarska dejavnost. Združene države Amerike za zdravstvo namenijo največ denarja na svetu. Kar 18 odstotkov svojega bruto domačega proizvoda (Slovenija približno 9 odstotkov, Nemčija 12). Kljub temu je bilo leta 2024 brez zdravstvenega zavarovanja v ZDA približno 27 milijonov ljudi, na desetine milijonov drugih pa si je zdravljenje zaradi visokih stroškov le težko privoščilo. Kako deluje sistem, ki premika meje sodobne medicine, hkrati pa številne prebivalce in prebivalke pušča brez osnove in optimalne zdravstvene oskrbe? O ameriškem zdravstvu, njegovih prednostih, pomanjkljivostih in o primerjavi s slovenskim sistemom v Intelekti razmišljajo: diplomirani zdravstvenik in reševalec asist. Andrej Fink (MSHS ZDA, UKC Ljubljana) , zdravstvena ekonomistka prof. dr. Petra Došenović Bonča (Ekonomska fakulteta v Ljubljani), pravnik doc. dr. Luka Mišič (Pravna fakulteta v Ljubljani) in strokovnjak za javno zdravje prof. dr. Tit Albreht (NIJZ). Združene države Amerike letos zaznamuje 250 let od podpisa Deklaracije o neodvisnosti, zato ji namenjamo tokratno in še nekaj naslednjih Intelekt. Foto: Fotografija z ulic New Yorka ZDA je simbolična/ Pixabay
The ASX 200 closed down 21 points at 8604 (0.2%), well off its lows for the day, with most sectors rallying throughout the session and the banking sector staging a turnaround. CBA fell 0.3%, with the Big Bank Basket easing only slightly to $265.42 (0.4%). Financials were generally firm, with MQG up 0.7%, while the insurance sector also performed well, led by QBE up 0.9% and MPL higher. REITs enjoyed a solid session, with GMG up 0.3% and SCG rising 1.6%. TLS also had a strong day, gaining 2.2%, although REA was a disappointment, falling heavily. Both WOW and COL posted gains as defensive buying in the supermarket sector helped push them higher. Retail stocks were also in demand, led by WES up 1.3% and APE rising 4.3%.Healthcare was another bright spot, with CSL recovering a further 1.6% and RMD also posting gains. Elsewhere, technology stocks remained under pressure but recovered from their lows, with XRO down 1.1% and WTC off 4.6%, while the All-Tech Index fell 0.1%.It was a different story in resources, although the sector also bounced from early lows. BHP fell 1.9% and RIO dropped 1.8% as iron ore and copper prices weakened. Gold stocks were also under pressure, with NST down3.3% and NEM lower. Lithium stocks slipped away, with MIN falling 2.6% and LTR off 3.3%. In energy, WDS rose alongside STO, although gains were relatively muted. Uranium stocks came under heavy pressure, with PDN dropping 8.8% and DYL down 7.6% as short sellers gained the upper hand.In corporate news, OML had a good day, up 9.6%, after receiving yet another NBIO, this time from Bain Capital. QUB rose 0.4% after the PNG competition regulator backed the company's planned takeover by Macquarie. On the economic front, NAB is now saying the next move in local interest rates is likely to be a cut. Business confidence rebounded as price pressures softened, according to the NAB Business Survey. However, Australian consumer confidence slipped back towards record lows, with the Melbourne Institute-Westpac Consumer Sentiment Index falling to 80.6, one of the lowest readings in its history.Asian markets mixed. Japan up 2.1%, Hong Kong up 0.1%, and China up 0.8%. South Korea jumps 8%.US futures: Dow up 8 and Nasdaq up 170. Oil down 1.5%. Europe opening slightly easier. Marcus Today – Daily Market Insights Marcus Today provides clear, practical commentary for self-directed investors – covering markets, portfolios, education, and decision-making without the noise. If you'd like to go further: Start a free 14-day trial of Marcus Today http://bit.ly/mt-trial-podcast Join Marcus Today Use code MTPODCAST for 10% off http://bit.ly/mt-join-podcast-offer MT20 – Managed ETF Portfolio A professionally managed portfolio run by Marcus Padley and the team, using ASX-listed ETFs with active market timing. http://bit.ly/mt20-podcast Principles – How We Think About Investing A short video series on timing, behaviour, and decision-making. No stock tips. http://bit.ly/mt-principles-podcast — Disclaimer This podcast is general information only and does not consider your personal circumstances. It is not personal financial advice.
Dober dan. Poletna turistična sezona se še niti ni začela, a na cestah že nastajajo precejšni zastoji. V delih Nemčije se namreč končujejo šolske počitnice, v sosednjih državah pa so številni, ob katoliškem prazniku v četrtek, izkoristili podaljšan konec tedna. Druge teme: - Papeža na madridskih ulicah pričakalo več kot milijon ljudi - Že ena močna opečenost v otroštvu lahko podvoji možnost kožnega raka v poznejših letih - Brdo gosti četrti festival rokodelcev, ki povezuje tradicijo z izzivi prihodnosti
Május elején jelent meg kollégánk, Urfi Péter első könyve, a Sansz – Járvány, agyrák, napsütötte Itália, amely egyszerre idézi fel a covidjárvány időszakának sokszor már elfeledett történéseit és szól arról, hogy mit is jelent mindaz, amikor az embernél váratlanul agydaganatot diagnosztizálnak. A hol tárgyilagos krónikaként, hol rendkívül személyes naplóként előrehaladó könyvben mesék keverednek olasz tájleírásokkal, agysebész monológja Esterházy Péter szövegtöredékeivel, miközben új irányokból kezdhetünk el gondolkodni a bizonytalanságok mibenlétéről. A Sanszot május végén mutattuk be a Mu Színházban, ez a beszélgetés mostantól a Nem rossz könyvek podcastban is meghallgatható. Magunk mellé pedig ajánlunk még két további felvételt: Urfi Péter nemrég a Patológus podcast vendége volt, emellett pedig készített egy epizódot, melyben két pszichológussal beszélgetett arról, hogy hogyan beszéljünk nehéz témákról, krízishelyzetekről gyerekekkel. A tartalomból: 00:00 Az írás kezdete, hogyan született meg ez a könyv: covid, Esterházy, Olaszország és a rákdiagnózis. 06:20 Számít-e egyáltalán, hogy mi ennek a könyvnek a műfaja? És a felismerés, hogy ez egy közös történet: segítség másnak és önmagunknak. 10:20 Se nem tragikusan, se nem motivációs céllal írni a betegségekről: a középúton ott a történetmesélés, a hétköznapokkal. Nagyon sok rákos ember nem a rákkal kel és fekszik, a rák nem az identitást teljesen kitöltő valami. 13:30 A nagy covid felejtés: miért felejtettük el teljesen a járványt? És miért született meg épp ezzel szemben ez a könyv? 17:10 Visszaolvasva a járvány krónikáját, a legabszurdabb pillanatok: apró rosszalkodások, értelmetlen rendeletek és az újságírói munka a covid idején. 24:00 Miért burjánoztak covid alatt az utópikus elképzelések, és miért nem lett ezekből szinte semmi? Lehetett volna jobb a világ? 26:30 Mit jelent egy olyan diagnózis, amiről azt mondják még el, hogy az öt évet azért meg szokták élni ezzel? Sokkol és orientál egyszerre. 32:00 Tabusítás és nyelvhasználat a ráknál. És a diagnózis elmondásának nehézségei. És történetek arról, hogy a feldolgozást nem így vagy úgy kell csinálni, hanem ahogy tudod. 41:10 A történetmesélés fontossága. És hogy hogyan közelit és távolit az irodalom, egyszerre is akár. 45:00 Az Esterházy-motívum, ami bárhova beszuszakolva jól működik. 49:40 A halál modernkori tabusítása és Erzsébet példája a könyvből. 53:20 Ahogy apaként elkezded látni a saját szüleidet is. És a bizonytalanságok itt is. 57:40 Történetek a magyar egészségügyből. 59:30 Három könyv Urfi Péter ajánlásában: Susan Sontag - A betegség mint metafora, Kertész Imre - Kaddis a meg nem született gyermekért, Borbély Szilárd - Halotti pompa. See omnystudio.com/listener for privacy information.
Fluent Fiction - Hungarian: The Case of the Missing Cake: A Whimsical Bakery Mystery Find the full episode transcript, vocabulary words, and more:fluentfiction.com/hu/episode/2026-06-04-22-34-01-hu Story Transcript:Hu: Bársonyos napsütés táncolt Budapest utcáin, kellemes tavaszi szellővel karöltve.En: Velvety sunlight danced through the streets of Budapest, accompanied by a pleasant spring breeze.Hu: A kenyérillatú levegő megtöltötte az ódon pékség kis terét, ahol Bence és Eszter minden reggel keményen dolgozott.En: The air, fragrant with the smell of bread, filled the small space of the old bakery where Bence and Eszter worked hard every morning.Hu: A pékség egyedi volt; a pultok tele ropogós kenyerekkel, aranyló süteményekkel és elegáns tortákkal.En: The bakery was unique; the counters were full of crunchy breads, golden pastries, and elegant cakes.Hu: Az emberek egymásnak adták a kilincset, hogy megkóstolják a finomságokat.En: People flocked in to taste the delicacies.Hu: Egy keddi reggelen Bence felfedezett valami furcsát.En: One Tuesday morning, Bence discovered something strange.Hu: "Eszter, hol van a csokoládétorta?" - tette fel a kérdést kissé elfogódottan.En: "Eszter, where is the chocolate cake?" he asked, slightly embarrassed.Hu: Eszter, aki éppen egy rácsos pitét díszített porcukorral, fel sem nézett.En: Eszter, who was decorating a lattice pie with powdered sugar, didn't even look up.Hu: "Ott van, ahol hagytad," mondta nyugodtan, de Bence arcán pánik jelent meg: "Nem, eltűnt!"En: "It's where you left it," she said calmly, but Bence's face showed panic: "No, it's gone!"Hu: Eszter ránézett barátjára.En: Eszter looked at her friend.Hu: "Tényleg eltűnt?" - kérdezte gyanakvóan, majd folytatta a pitével.En: "Is it really gone?" she asked suspiciously, then continued with the pie.Hu: Bence összeráncolt szemöldökkel meredt a pult alá, az állványokra, a hűtőbe.En: Bence furrowed his brow and stared under the counter, on the stands, in the fridge.Hu: "Ellopták!" – kiáltotta végül, drámai mozdulattal.En: "It's been stolen!" he finally shouted with a dramatic gesture.Hu: Eszter felsóhajtott: "Biztos vagy benne? Nézted mindenhol?"En: Eszter sighed: "Are you sure? Did you look everywhere?"Hu: Bence meggyőződve bólogatott: "Eszter, itt a baj. Menjünk a rendőrségre."En: Bence nodded confidently: "Eszter, there's trouble. Let's go to the police."Hu: Pár perccel később a két barát a közeli rendőrállomáson találta magát.En: A few minutes later, the two friends found themselves at the nearby police station.Hu: A helyiség ridegen tiszta volt, a falak fakó színűek, és az irodában serény rendőrök járkáltak.En: The room was starkly clean, the walls a faded color, and diligent officers were bustling about the office.Hu: A pult mögött ülő őrmester egy pillanat alatt meglátta a kínosan ideges Bencét és a visszatartott mosollyal küzdő Esztert.En: The sergeant sitting behind the counter immediately noticed the awkwardly nervous Bence and the Eszter struggling not to laugh.Hu: "Miben segíthetek?" – kérdezte hideg hangon.En: "How can I help you?" he asked in a cold tone.Hu: Bence odalépett, és belefogott: "Jó napot kívánok, eltűnt egy tortánk."En: Bence stepped forward and began: "Good day, our cake has disappeared."Hu: Eszter, aki az eltűnt tortát keresve még néhány polcot nézett meg magában, hirtelen elvörösödött és szinte sírva nevette el magát.En: Eszter, who was internally checking a few more shelves while looking for the missing cake, suddenly blushed and burst into laughter.Hu: "Bence, eszembe jutott!" - kiáltotta.En: "Bence, I remembered!" she shouted.Hu: "Én tettem át a tortát a másik polcra. Jaaj, buta vagyok!"En: "I moved the cake to another shelf. Oh, I'm so silly!"Hu: Bence zavartan köhintett, majd elvigyorodott: "Ó, akkor úgy tűnik, nincs szükség jelentésre."En: Bence coughed awkwardly, then grinned: "Oh, then it seems we don't need to file a report."Hu: Az őrmester egy félmosollyal biccentett, és visszatért a papírjaihoz.En: The sergeant nodded with a half-smile and returned to his papers.Hu: Útban vissza a pékség felé, a két barát hangosan nevetett magán.En: On their way back to the bakery, the two friends laughed at themselves loudly.Hu: "Jó tanulság volt," mondta Bence könnyedén.En: "It was a good lesson," Bence said lightly.Hu: "Legközelebb jobban figyelek. Vagyis... mi ketten összehangoltabbak leszünk."En: "Next time I'll be more careful. Or rather... we will be more synchronized."Hu: Eszter vidáman bólintott: "Tetszik ez az ötlet."En: Eszter nodded cheerfully: "I like that idea."Hu: Ahogy visszaértek a pékségbe, a nap még erősebben ragyogott be az ablakokon, és mintha a friss kenyeret áthatott volna a felszabadult nevetés illata.En: As they returned to the bakery, the sun shone even more brightly through the windows, and it seemed as though the fresh bread was imbued with the scent of unrestrained laughter.Hu: Azóta Bence sokkal nyugodtabban fogadta a váratlan eseményeket, és még inkább élvezte a pékség életvidám légkörét Eszter mellett.En: Since then, Bence has much more calmly accepted unexpected events and enjoyed the lively atmosphere of the bakery even more alongside Eszter. Vocabulary Words:velvety: bársonyosfragrant: kenyérillatúunique: egyedicounter: pultflock: egymásnak adták a kilincsetembarrassed: elfogódottandecorating: díszítettlattice: rácsospowdered sugar: porcukorfurrowed: összeráncoltpanic: pánikstared: meredtstolen: elloptákdramatic: drámaigesture: mozdulattalfridge: hűtőconfidently: meggyőződvediligent: serényofficers: rendőrökawkwardly: kínosannervous: idegesstruggling: küzdblushed: elvörösödöttburst: szinte sírva nevette elcough: köhintettsynchronized: összehangoltabbakbreeze: szellőimmediately: azonnalhalf-smile: félmosollyalgrimaced: grimaszolt
CELÝ ROZHOVOR V DÉLCE 71 MIN. JEN NA HTTPS://HEROHERO.CO/CESTMIR A HTTPS://FORENDORS.CZ/CESTMIR „Byl jsem na vrcholu strašně brzo, takže jsem si to vlastně neužil,“ říká Karel Poborský o kariéře, která ho dostala do Manchesteru United, Benfiky, Lazia i reprezentace, ale ke které se dnes vrací spíš zdrženlivě. Nemá potřebu si připomínat, kdo byl, a říká, že je „rád někde ve stínu“. O to ostřeji ale mluví o českém fotbale, zákulisí FAČR i své neúspěšné kandidatuře na šéfa svazu. „Velice rychle mi došlo, že jsem možná vlastně vyhrál,“ říká a dodává, že český fotbal se podle něj pořád „točí v kruhu“, protože se v něm lidé nemění, jen si přesedají. V rozhovoru se vrací i k násilí na stadionech a k tomu, co se stalo na Slavii. „Nepatří to k fotbalu,“ říká jasně a dodává, že Slavia podle něj „ztratila kontrolu“ nad něčím, co si dlouho sama pěstovala. Mluví o tvrdém jádru fanoušků i o tom, že bez jasných trestů a reálného zákazu vstupu se nic nezmění. „Fanoušek musí vědět, že když udělá bordel, nebo si navlékne kuklu či zapálí světlici, tak se tam třeba půl roku nedostane,“ popisuje, jak by podle něj měly vypadat mantinely. Vedle fotbalu jako byznysu a politiky ale Poborský mluví i hodně osobně. Po vážné nemoci, kdy mu ochrnula půlka obličeje a lékaři mu řekli, že druhý den už by možná nepřišel, prý zatáhl za ruční brzdu a pustil z hlavy spoustu zbytečností. Od té doby ještě víc žije dneškem. Zároveň ale přiznává, že bez sportu by se rozpadl. „Kdybych nemohl sportovat, zbláznil bych se,“ říká. Dnes běhá maratony, hraje hokej, drží se staré party z reprezentace a ví, že když se zastaví, začne rezivět. V rozhovoru ale mluví také o video asistentovi rozhodčího, který podle něj fotbalu vzal emoce, o sociálních sítích, které z hráčů dělají jeden velký mediální balík a o slavném lobu z Eura 1996, ke kterému se nerad pořád vrací. Řeč ale přichází i na to, co může český tým ukázat na mistrovství světa. „Myslím si, že mají na to, aby postoupili ze skupiny,“ říká. Co podle Poborského ničí český fotbal zevnitř? Proč už nechce být spojený hlavně se svým nejslavnějším gólem? A je dnešní fotbal ještě hra, nebo byznys a politika? Pusťte si celý rozhovor.
Nem sempre meditamos adequadamente a respeito da grandeza do nosso Deus, por isso, muitas vezes, ficamos aflitos e receosos a respeito de seu cuidado conosco. Precisamos conhecer melhor e meditar mais detidamente a respeito de quem é e sobre como o nosso Deus age. Precisamos ler a Bíblia para conhecê-lo, precisamos meditar nela para sermos fortalecidos, precisamos obedecê-la para sermos fiéis. Nosso Deus maravilhoso jamais se esquece de nós e sempre cuida da nossa vida. Ele é poderoso, compassivo e amoroso. Faremos bem em confiar e descansar nos braços de nosso Deus.
A Friss Húson készülő podcastsorozat negyedik részében rögtön egy dupla bravúrral indítunk. Egymás után kétszer is iszonyú érdekesen beszélgetünk a fesztivál két legkülönlegesebb filmjének alkotóival (előbb a RIFT egyik író-rendező-főszereplőjével, Fazakas Lócival, majd a Flódni író-rendezőjével, Kenéz Ágostonnal) miközben következetesen kerülünk minden spoilert, viszont a hallgató a végére nagy valószínűséggel úgy fogja érezni, hogy nincs értelme az életének, ha nem láthatja AZONNAL ezt a két filmet.Aztán visszatér a Friss Húsos gonzó podcastok kabalaembere, Vetlényi Lili, aki két éve a Felfáztam című filmben nyújtott alakításáért elnyerte a legjobb színésznőnek járó díjat, majd az akkori adásban részletesen elmesélte az egész életét. Idén az Ami látható című versenyfilmben szerepel, ennek kapcsán pedig megdumáltuk, miért jó kamillamagokban fürödni, és hogyan lehet akciózni egy tucat ásványvizes üveggel, illetve szót ejtünk a kisfilmes NEM meztelenkedésről is.00:00 - Fazakas Lóci (RIFT)26:10 - Kenéz Ágoston (Flódni)1:05:20 - Vetlényi Lili (Ami látható)Készítette: Varga FerencZene: Hegyi OlivérJó szórakozást az adáshoz, és ha tetszik, kérlek támogasd a Filmklub podcastot a Patreonon, egy dollár is nagy segítség! Ha a Patreon túl macerás, támogathatod a podcastot a PayPalon (@ferencv1976) vagy a Revoluton (@ferenc7drh) keresztül is. Nagyon köszönöm!
Szendrői Gáborral, a Concorde MB Partners ügyvezető partnerével beszélgetünk. 00.00: 2010 és 2026 között hogyan változtak a tuladjonviszonyok a magyar válallati szférában? Már 2010-ben tudtuk, hogy egészségtelen, duális struktúra alakult ki. Orbán ambíciója volt, hogy fenekestül fölforgat mindent. Fölforgatni sikerült is ezt-azt, de a végeredmény láthatóan gyatra. 03.40: Kialakult Európa új munkamegosztása, ebben a Magyarországnak fontos szerep jutott. Bekapcsolódtunk az európai értékláncokba, de sajnos nagyon alul. 2019-re ez a modell kifújt. A közepes jövedelem csapádjába kerültünk. Az orbáni gazdaságpolitika nem volt alkalmas arra, hogy ezt a csapdát kikerüljük. Kábé ugyanott tartunk, mint az elején. 07.00: A politikailag kedvezményezett, agyontámogatott, állami megrendelésekkel tömött cégek sem léptek előre termelékenységben, nem szereztek speciális tudást, nem építettek erős márkát, nem exportáltak. Nem vitték előre az országot. Ez nem a kelet-ázsiai modell. 12.20: A NER-cégek és a piaci alapon működő hazai tulajdonú cégek legtöbbször nem keresztezték egymás útját. Ahol mégis, ott brutális volt a politikailag segített vállalatok erőfölénye. 15.30: A politikához kötődő körülbelül negyven cégcsoport a GDP 6-8 százalékát produkálta. Jelentősen csökkent a külföldi tulajdon aránya a médiában, bankszektorban, energetikában és még néhány szolgáltatási szegmensben, étkeztetésben, létesítményüzmeltetésben. 18.30: A rezsicsökkentéssel tulajdonképpen az infrastruktúránkat éljük föl. Tavaly nyáron már komoly áramkimaradások voltak az V. kerületben. 21.00: 2015-ig csak külföldi nagy vállalatok és magyar kis vállalatok kaphattak támogatást, a hazai nagy vállalatok komoly hátrányban voltak. 24.00: Ugyan, mi értelme volt még MNB-s kötvényprogrammal is megtámogatni a Mercedest? 27.00: 2024-re Mészáros Lőrincnek már 390 cége volt. Amikor a cégvásárlásokkal kiléptek az államilag garantálható konfortzónából, jöttek a nagy bukások. A Culinaris szomorú sorsa Száraz Istvánnál. Fölborul-e a 4IG? 32.00: A NER-cégeknek a túléléshez először tisztázni a tulajdonviszonyaikat. A tulajdonosoknak kell kemény döntéseket hozniuk. 33.30: Húsz év alatt 60 milliárd euró érkezett az országba: fele támogatás, fele befektetés. A GDP a háromszorosára nőtt (nominálisan). De már 2019-ben látszott, hogy ennek a modellnek vége. Már nem tud nőni. 36.30: Hogyan tudhatnánk növelni a termelékenységet? Nagyon idiótán használtuk fel a támogatásokat. Még azokat is, amik nem térkövekre és kutyakilátókra, hanem mondjuk mezőgazdasági gépekre mentek. 40.00: Miért nem olvadt össze a Mol és a PKN Orlen? 43.00: Lengyel és cseh vállalatok tűnnek föl minden területen Magyarországon. Kettő pislogunk, és leversenyzik a mi cégeinket. 45.00: Innoválni kéne, de mit innováljunk? A 90-es évekre már a Lufthansa volt a „magyar nemzeti légitársaság”, a magyarok azzal szerettek utazni. 47.00: Az orvosi eszközök piacán még vannak lehetőségeink. Gyártunk remek röntgengépeket is, a magyar kórházak mégis inkább az ugyannyit tudó, 40 százalékkal drágább Siemenst veszik. Vajon miért? 49.00 Németh Miklós volt az utolsó magyar miniszterelnök, aki az asztalra csapott, és elérte a Suzukinál, hogy a beszállítók jó része magyar legyen. Azóta akkor sem kértünk semmit a külföldi befektetőktől, amikor lehetett volna. Az Audinál, Opelnél, Mercedesnél már nincsen Tier 1-es magyar beszállító, de Tier 2-es még van. A BYD-nél viszont már semilyen magyar beszállító sincs. Nulla. 55.00 Orbánék az utolsó hónapokban a teljes magyar védelmi ipart privatizálták, részben külföldre. Ki indul majd a közbeszerzéseken, ha bejönnek az új EU-pénzek? 60.00 Milyen magyar cégekben van külföldön releváns üzleti tudás? See omnystudio.com/listener for privacy information.
Ninguém foi surpreendido quando a Visma venceu três das 6 etapas na última semana do Giro d'Italia. Sem rivais, o competente time neerlandês dominou a cena e quebrou barreiras: Vingegaard é o grande campeão, com cinco vitórias de etapas. Primeira vez que um dinamarquês vence a volta italiana. Oitavo ciclista ana história a conquistar a GC nas 3 grandes voltas.Sepp Kuss, seu fiel escudeiro, completa a trinca de etapas (Giro, Tour e Vuelta). Sobrou pouco para os demais, mas Giulio Ciccone e Afonso Eulalio brigaram muito para garantir as classificações de montanha e melhor jovem, respectivamente. Nem a vitória de Jonathan Milan em Roma ofuscou a grande exibição do francês Paul Magnier - três etapas e maglia ciclamino (pontos). Quais são seus destaques do Giro? Falamos disso e muito mais no RADIO da semana!! Tem Giro Women, Unbould, MTB, Ironman Brasil, Troféu Mario Caruso e muito mais... O Gregario Radio é oferecido por Fabio.naEstrada. Conheça os lugares mais icônicos do ciclismo pedalando com Fabio.naEstrada.
Filmbarátok Podcast #327 (Május 2026) 221 perc Beszélgetnek: Szabolcs, Gergő, Sorter, freddyD Téma: -Felvezető (00:00:00) -Borítókép (00:24:30) -Nép akarata (00:27:20) -Villámkérdés (00:33:50) -Kill Bill (00:45:55) -Birkakrimi (01:49:20) -Hokum (02:14:10) -A Blank on the map [1971] (02:32:33) -Nem félünk a farkastól (02:56:28) Csatolmányok: Ákosék beszélgetése a magyar film jövőjéről www.facebook.com/events/980960187861358
A Friderikusz Podcast új formátuma, az IGEN vagy NEM című speciális interjú: a műsorvezető és vendége provokatív kulturális, politikai és személyes kérdésekre előbb csak igennel vagy nemmel válaszolhatnak, miközben megpróbálják kitalálni a másik reakcióját. Ha bármelyik fél rosszul tippel, egy kortyot kell innia a saját kedvenc italából, így a beszélgetés egyre oldottabbá és őszintébbé válik. Ezúttal a podcast vendége Boros Misi, a 23 éves zongoraművész, aki 11 évesen megnyerte a Virtuózok című komolyzenei tehetségkutatót, azóta több mint 500 koncertet adott világszerte, München–Berlin-Budapest között építi karrierjét olyan mesterekkel, mint a világhírű Schiff András és Kurtág György. A rendkívüli tehetségű Boros Misi ebben a podcastban előbb Friderikusz Sándor kérdései nyomán mesél fordulatokban gazdag életéről, pályájáról, majd az „IGEN vagy NEM” játékban meglepően oldott és spontán oldalát is megmutatja.Hogyan támogathatja a munkánkat? - Legújabban már a Donably felületen is támogathat bennünket, itt ÁFA-mentesen segítheti munkavégzésünket: https://www.donably.com/friderikusz-podcast - De lehet a patronálónk a Patreon-on keresztül is, mert a támogatása mértékétől függően egyre több előnyhöz juthat: https://www.patreon.com/FriderikuszPodcast - Egyszerű banki átutalással is elismerheti munkavégzésünk minőségét. Ehhez a legfontosabb adatok az alábbiak: Név: TV Pictures Számlaszám: OTP Bank 11707062-21446081 Közlemény: Podcast-támogatás Ha külföldről utalna, nemzetközi számlaszámunk (IBAN - International Bank Account Number): HU68 1170 7062 2144 6081 0000 0000 BIC/SWIFT-kód: OTPVHUHB Akármilyen formában támogatja munkánkat, nagyon köszönjük!Kövessenek, kövessetek itt is:youtube: https://www.youtube.com/c/FriderikuszPodcastFacebook: https://www.facebook.com/FriderikuszPodcastInstagram: https://www.instagram.com/friderikuszpodcastSpotify: https://open.spotify.com/show/0TBImnF4bdNCvmhJwyOlRhAmazon Music: https://music.amazon.com/podcasts/a159b938-d63e-4927-9e9b-bea37bc378d3/friderikusz-podcastYoutube Music: https://music.youtube.com/playlist?list=PLu6L9HlV4-KuNOYy_rS97rP_Q-ncvF14rApple Podcasts: https://apple.co/3hm2vfiDeezer: https://www.deezer.com/hu/show/1000256535
In this explosive continuation of our Dutroux Affair series on "No Way, Jose!", host Jose Galison is joined once again by Austin Picard for Part 7. Having laid the foundation with Michel Nihoul's early backstory, we now dive deeper into the man at the center of the storm—unpacking his extensive and disturbing network of connections among Belgium's political elite, right-wing paramilitary circles, and high-level degenerate underworld figures. From his ties to VDB and Bonvoisin, to involvement with CEPIC, the PSC, Front de la Jeunesse, Opus Dei, Gladio, Westland New Post, and the notorious NEM clubs, this episode pulls back the curtain on a web of influence that stretches far beyond one man's crimes.Together, Jose and Austin examine how these shadowy alliances may have enabled and protected larger operations, raising uncomfortable questions about state complicity, intelligence agencies, and organized networks that operated with apparent impunity. Packed with meticulously researched details and unflinching analysis, "NWJ829 - Pt 7 of What Really Happened in the Dutroux Affair? w/Austin Picard" delivers another must-listen chapter that challenges everything the public has been told about one of Europe's darkest scandals.Please consider supporting my work-Patreon- https://www.patreon.com/nowayjose2020Only costs $2/month and will get you access to episodes earlier than the publicNo Way, Jose! Rumble Channel- https://rumble.com/c/c-3379274No Way, Jose! YouTube Channel- https://youtube.com/channel/UCzyrpy3eo37eiRTq0cXff0gMy Podcast Host- https://redcircle.com/shows/no-way-joseApple podcasts- https://podcasts.apple.com/us/podcast/no-way-jose/id1546040443Spotify- https://open.spotify.com/show/0xUIH4pZ0tM1UxARxPe6ThStitcher- https://www.stitcher.com/show/no-way-jose-2Amazon Music- https://music.amazon.com/podcasts/41237e28-c365-491c-9a31-2c6ef874d89d/No-Way-JoseGoogle Podcasts- https://www.google.com/podcasts?feed=aHR0cHM6Ly9mZWVkcy5yZWRjaXJjbGUuY29tL2ZkM2JkYTE3LTg2OTEtNDc5Ny05Mzc2LTc1M2ExZTE4NGQ5Yw%3D%3DRadioPublic- https://radiopublic.com/no-way-jose-6p1BAOVurbl- https://vurbl.com/station/4qHi6pyWP9B/Feel free to contact me at thelibertymovementglobal@gmail.com#DutrouxAffair, #MichelNihoul, #NoWayJose, #DutrouxPart7, #Gladio, #OpusDei, #WestlandNewPost, #FrontDeLaJeunesse, #CEPIC, #BelgianDeepState, #RightWingParamilitary, #PoliticalElite, #TrueCrimePodcast, #BelgiumScandal, #AustinPicard, #JoseGalison, #NihoulConnections, #NWJ829, #ConspiracyUncovered, #VDBBonvoisin
Picolé De Limão é um quadro do canal Não Inviabilize. Aqui você ouve as suas histórias misturadas às minhas!Use a hashtag #FEIA e comente a história no nosso grupo do telegram: https://t.me/naoinviabilizePUBLICIDADE AUDIBLENa Audible você encontra um imenso catálogo de audiolivros e audiosséries, com milhares de títulos, incluindo best-sellers, clássicos e histórias exclusivas para ouvir como quiser. Conheça a audiossérie Nem Te Conto, com Luana Piovani, exclusivamente na Audible, também offline, tem teste grátis de 30 dias ou 3 meses para quem é membro Amazon Prime.Link: https://www.audible.com.br/pd/Nem-te-conto-Audiolivro/B0GVL7VF1X?source_code=BAWP30DTRIAL7140504266292QUER OUVIR MAIS HISTÓRIAS? BAIXE NOSSO APLICATIVO EM SUA LOJA APPLE/GOOGLE, CONHEÇA NOSSOS QUADROS EXCLUSIVOS E RECEBA EPISÓDIOS INÉDITOS DE SEGUNDA A SÁBADO: https://naoinviabilize.com.br/assineEnvie a sua história bem detalhada para naoinviabilize@gmail.com, seu anonimato será mantido, todos os nomes, profissões e locais são trocados para preservar a sua identidade.Site: https://naoinviabilize.com.brTranscrição dos episódios: https://naoinviabilize.com.br/episodiosYoutube: https://youtube.com/naoinviabilizeInstagram: https://www.instagram.com/naoinviabilizeTikTok: https://www.tiktok.com/@naoinviabilizeX: https://x.com/naoinviabilizeFacebook: https://facebook.com/naoinviabilizeEdição de áudios: Depois O Leo Corta MultimídiaVinhetas: Pipoca SoundVoz da vinheta: Priscila Armani
Mění se klima odjakživa, nebo je teď situace opravdu jiná? Jaký vliv má skutečně CO2, činnost Slunce či střídání dob ledových? Proč je koncept „osobní uhlíkové stopy" geniální marketingový tah ropných společností? Nemůže nás náhodou zachránit před klimatickou krizí umělá inteligence tím, že pomůže vyvinout lepší technologie? Anebo naopak AI vše ještě zhoršuje? Hostem dalšího dílu Deep Talks byl doktor Daniel Kortus. Daniel má doktorát z VŠCHT a je komunikátorem vědy okolo klimatické změny. Založil úspěšný profil Klimatomluva, který sleduje přes 100 tisíc lidí a který se věnuje vyvracení mýtů a lží v podání Turka, Macinky & spol. Odkazy: -
"Neriešime skutočné, akútne problémy, ktoré budú mať vplyv na ďalšie generácie – stabilitu dôchodkového systému, demografickú krízu či ochranu životného prostredia", hovorí v rozhovore politológ Radoslav Štefančík. Kým ekonomika upadá a hrozí nám grécka cesta, politici nás podľa neho len strašia bubákmi, hľadajú vymyslených nepriateľov a riešia zástupné témy."Nemáme politikov, ktorí by tieto témy dokázali odborne uchopiť. Jedni sa musia brániť za minulé prešľapy, druhí to donekonečna využívajú. Bolo by najlepšie, keby mnohí politici, ktorým ide len o vyvolávanie strachu a kriku a nedokážu riadiť krajinu, z verejných funkcií konečne odišli", dodáva.Podcast pripravil Jaroslav Barborák.
Vajtay Gabriella, a Reconnect Hungary program New York-i igazgatója és a New Brunswick-i magyar közösség egyik meghatározó alakja mesél arról, hogyan lehet Amerikában magyarnak maradni, hogyan lehet a nyelvet, a kultúrát és a közösséget generációkon át megtartani. Ebben a MÓKA Podcast epizódban Vajtay Gabriellával, vagy ahogy sokan ismerik, Gabi Vajtay-jal beszélgetünk. Gabi másodgenerációs amerikai magyar, New Brunswickban született, magyar cserkészetben, magyar iskolában és egy erős diaszpóra közösségben nőtt fel. Szülei 1956 után érkeztek Amerikába, itt építettek új életet, de a magyar nyelv, a családi kötődés és Magyarország szeretete végig megmaradt. A beszélgetés egyik legfontosabb gondolata: „nincs nyelv, nincs nemzet." Gabi őszintén mesél arról, hogyan nevelték őt magyarul, hogyan adta tovább ezt a négy fiának, és hogyan próbálják most már az unokák életében is megtartani a magyar szót. Szóba kerül a cserkészet, a magyar iskola, a templom, a barátságok, a házasságok, és az a különleges közösségi erő, amely évtizedek óta összetartja az amerikai magyarokat. Beszélgetünk a New Brunswick-i Hungarian Festivalról is, amely több mint ötven éve az egyik legnagyobb magyar esemény Amerikában. Egy napra Somerset Street valódi kis Magyarországgá változik: lángos, kürtőskalács, néptánc, magyar zene, árusok, családok, régi barátok és új találkozások. Gabi elmeséli, mennyi munka van egy ilyen fesztivál mögött, hogyan nőtt néhány árusból közel hetven vendor, és milyen költségek, engedélyek, önkéntesek és támogatók kellenek ahhoz, hogy ez az esemény minden évben létrejöjjön. A Reconnect Hungary programról is részletesen beszélünk. Ez a program magyar származású amerikai és kanadai fiataloknak segít újra kapcsolódni a gyökereikhez. Nem egyszerű magyarországi utazásról van szó, hanem identitásról, családi történetekről, nyelvről, történelemről és arról a pillanatról, amikor valaki ráébred: a "magyar származás" nem csak egy régi családi adat, hanem élő kapcsolat. Ez az epizód mindenkinek szól, aki valaha feltette magának a kérdést: mit jelent magyarnak lenni Amerikában? Hogyan lehet megtartani a nyelvet egy angol nyelvű világban? Hogyan lehet a gyerekeknek úgy átadni a magyarságot, hogy ne kötelesség legyen, hanem ajándék? És miért fontos, hogy a diaszpóra közösségei ne csak emlékezzenek a múltra, hanem vezetőket, fiatalokat és jövőt is neveljenek? Ha érdekel az amerikai magyar élet, a New Brunswick-i magyar közösség, a Hungarian Festival, a Reconnect Hungary, a cserkészet, a magyar nyelv megőrzése és a diaszpóra jövője, ezt a beszélgetést érdemes végignézni. Reconnect Hungary and Reconnect Transylvania: info@reconnecthungary.org Reconnect Transylvania Program August 21 -28, 2026 Hungarian Festival in New Brunswick is June 6, 2026. Website: www.mayersharvest.com (http://www.mayersharvest.com/) Kuponkód: MOKA 20% kedvezményért Amazon Store: https://rb.gy/j1eiuy https://bit.ly/MOKAPodcatsSign Kövess minket Facebookon: @mokapodcast Instagramon: @mokapodcastusa Web: mokapodcast.com Spotify (https://bit.ly/mokapodcast) Apple Podcast (https://bit.ly/moka2021) [Google Podcast](https://bit.ly/MokaGoogle) [Deezer](https://bit.ly/MokaDeezer) [LibSyn](https://bit.ly/MokaLibsyn) [Facebook](https://bit.ly/MokaFB) MÓKA Podcast, Magyarok Óriási Kalandjai Amerikában 00:00 Bevezető: nincs nyelv, nincs nemzet 00:54 Vajtay Gabriella és a Reconnect Hungary 02:43 Gyerekkor New Brunswickban, magyar iskola és cserkészet 04:01 A magyar nyelv tudatos megtartása Amerikában 04:49 1956-os családi háttér és Magyarország emléke 07:40 New Brunswick, a "kis Magyarország" 10:01 A cserkészet ereje és életre szóló kapcsolatok 11:17 Család, gyerekek, unokák és magyar nevelés 13:41 A New Brunswick-i magyar közösség változása 14:40 Utódnevelés és a közösségek jövője 16:47 Önkéntesség, kiégés és közös munka 21:05 A New Brunswick-i Hungarian Festival története 22:31 Vendorok, támogatók és a fesztivál költségei 24:44 Régi fesztiválok, színpad és egész napos programok 27:19 Táncgála, mise, after party és táncház 28:42 Kürtőskalács, árusok és magyar ízek 30:52 Social media és magyar vállalkozások Amerikában 41:56 A magyar "marslakók" és a különleges kiállítás 44:26 Mi az a Reconnect Hungary? 45:43 Amerikai magyar fiatalok, akik Magyarországra költöztek 47:09 Jelentkezés, kiválasztás és Reconnect Hungary Plus 51:46 Magyarországi élmények, Mezőkövesd és matyó kultúra 52:26 Reconnect Transylvania és egy megható erdélyi történet 01:00:54 Miért fontos Magyarországnak a diaszpóra? 01:11:24 Közösségmegőrzés politika nélkül 01:14:55 Reconnect Transylvania jelentkezés és zárógondolatok #MOKAPodcast #VajtayGabriella #ReconnectHungary #HungarianFestival #NewBrunswick #AmerikaiMagyarok #MagyarDiaszpóra #MagyarCserkészet #MagyarIskola #HungariansInAmerica #MagyarokAmerikában #NewJerseyMagyarok #HungarianAmerican #Diaszpóra #MagyarKultúra
A történetünk főhőse: 2025-ben egy GM EV1-et eladtak egy atlantai (Georgia állambeli) autó árverésen, ami a történelem első és eddig az egyetlen dokumentált EV1-es eladás volt. A General Motors 1990-ben bemutatta az akkumulátoros elektromos Impact prototípust, amely tulajdonképpen a sorozatgyártású EV1 alapjául szolgált. A GM végül 1996-ban kezdte meg az EV1 sorozatgyártását. Nem, nem gurult el a gyógyszerem és a fentebb látható valamennyi dátum helyes! A teljes történetet megismerhetitek ebből az epizódból, a folytatás pedig megtekinthető az alább belinkelt videókban. Shownotes: https://elektromobilitas.kanadabanda.com/emob023-vilagszenzacio-eladtak-az-elso-gm-ev1-t/ Elérhetőségeink: W: https://Elektromobilitas.info YT: https://www.youtube.com/@ElektromobilitasPodcast/ @: ev@kanadabanda.com P: https://www.patreon.com/KanadaBanda